Deti milujú prázdniny, ale zároveň nedajú dopustiť na jesenné hry v lístí či zimné radovánky v prvom snehu. Aby ste svojim ratolestiam zaistili bezstarostnú zábavu, je dôležité vybrať vhodné oblečenie a spoľahlivú zimnú obuv. Zateplené detské čižmy s protišmykovou vrstvou sú povinným kúskom zimnej výbavy.

Akú zimnú obuv vybrať pre deti? Odpoveď nájdete v tomto článku.

Detská obuv na jeseň

Na jeseň, keď sa teploty ešte pohybujú nad nulou a zatiaľ sa neobjavil prvý sneh, môžete zvoliť sneakersy alebo členkové topánky. V takýchto topánkach sa bude dieťa cítiť pohodlnejšie ako vo vysokých čižmách či snehuliach.

Pri kúpe detských topánok na toto ročné obdobie je preto dôležité nezabúdať na niekoľko kľúčových vlastností:

  • musia byť nepremokavé;
  • musia mať protišmykovú vrstvu, ktorá chráni dieťa pred pádom na mokrom lístí.

Ideálnou voľbou sú kožené detské topánky s členitou podrážkou, ktoré je potrebné ešte pred prvým obutím dôkladne naimpregnovať, aby nepremokali. O impregnovaní kožených topánok sa dočítate v inom článku.

Počas daždivých dní žiadne dieťa neodolá kalužiam. Osvedčia sa preto detské gumáky. V chladnejších dňoch sa osvedčia zateplené modely. Viac o detských gumákoch sa dočítate tu.

704

chlapčenské členkové topánky NATURINO

Detské čižmy – dievčenské a chlapčenské varianty

Keď sa objavia prvé mrazy, je čas zaobstarať dieťaťu teplé čižmy. Sú to topánky ideálne pre všetkých predškolákov a žiakov, pretože sú pohodlné, funkčné a predstavujú perfektný doplnok každodenných outfitov. Nezabúdajte, že detské čižmy by mali byť:

  • pružné, aby neobmedzovali v pohybe chodidlá dieťaťa, ktoré sa neustále vyvíjajú;
  • zips by sa mal rozopínať po celej dĺžke čižmy, vďaka čomu si ich aj tí najmenší dokážu bez problémov samostatne vyzuť a obuť;
  • detské čižmy by mali byť zateplené a mali by mať protišmykovú podrážku.

Posledným, ale snáď najdôležitejším kritériom je veľkosť. Deti nemajú ešte natoľko vyvinuté nervové zakončenia, aby dokázali spoľahlivo odpovedať na otázku, či sú im topánky dobré. Ako teda určiť veľkosť detského chodidla? Chodidlo obkreslite na list papiera a k získanej dĺžke pridajte jeden centimeter, ktorý umožní optimálne pohodlie pri chôdzi.

705

Zateplené kožené detské čižmy CLARKS s technológiou Air Spring Fx chodidlá vášho dieťaťa zahrejú a zároveň im doprajú optimálnu priedušnosť.

Módne dievčenské čižmy na zimu

Pre deti je rovnako dôležitý vzhľad topánky. Dievčatám, najmä tým mladším, sa určite zapáčia ružové detské čižmy. Zamerajte sa na modely s kožušinkou, trblietkami alebo kvietkovými aplikáciami. Staršie slečny zaujmú čierne detské čižmy pre dievčatá s perličkami alebo cvokmi. Detské čižmy pre chlapca sa budú hodiť k džínsom aj chino nohaviciam, preto budú skvelou voľbou modely v odtieňoch hnedej, čiernej či tmavomodrej. Milovníkov športového štýlu určite oslovia čižmy na suchý zips alebo tie, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú trekingovú obuv.

706

Členkové čižmy Zarro

Na stránke eobuv.sk nájdete množstvo modelov dievčenských čižiem v obľúbených farbách vášho dieťaťa. Nezabúdajte, že máte 30 dní na vrátenie tovaru zdarma.

Autor

Patrycja Stasiak

Pravidelne sledujem trendy z módnych prehliadok. Inšpiráciou je pre mňa štýl Victorie Beckham a Carrie Bradshaw. V mojom šatníku dominujú lodičky a členkové čižmy. Mojou druhou vášňou po móde je vizáž. V súkromí som milovníčkou prírody a jazdy na bicykli.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť