Distingvovaná atmosféra sveta šachistov, šachový génius v podobe krásnej mladej ženy, ktorá zas a znova ukazuje ostrieľaným hráčom z tejto branže, kde je ich miesto. Dámsky gambit, pretože práve o tomto novom seriáli Netflixu je reč, už stihol nazbierať množstvo pozitívnych recenzií, tak od divákov, ako aj kritikov. Najnovší hit streamingového giganta je o. i. dokonalou prezentáciou štýlu 50. rokov. Ak chcete vidieť outfity zo seriálu Dámsky gambit, prečítajte si náš článok.

Štýl a kostýmy – ide rozhodne o jednu z najvýraznejších čŕt seriálu „Dámsky gambit”, ktorý už bol označený za seriálový hit jesene.

Seriál „Dámsky gambit” – zhrnutie

Aby sme mohli pochopiť módu, je dobré poznať pozadie a kultúrny kontext. Pre podrobnú analýzu štýlu a kostýmov z netflixovského seriálu „Dámsky gambit” je potrebné poznať jeho dej. A ten sa odohráva v 50. rokoch minulého storočia a jeho ústrednou témou je osud geniálneho dievčaťa, ktoré sa nešťastnou hrou osudu dostane do detského domova, kde ju šachový génius pravidelnými lekciami zasväcuje do tajov tejto hry. Beth Harmon, pretože tak sa volá hlavná hrdinka, dospieva priamo pred očami diváka a vstupuje do profesionálneho sveta šachu, ktorému dominujú muži. Jej najväčšou ambíciou je zdolanie najväčšieho majstra Vasiľa Borgova.

Štýl v seriáli „Dámsky gambit” – 50. roky

Módu 50. rokov najlepšie vystihujú slová „prelomová” a „revolučná”. V povojnovom období začal módny svet prekypovať životom a hollywoodske inšpirácie sa stali ukazovateľom najväčších trendov. Zvýraznený pás, áčkové sukne v štýle pin-up girl, zvýrazňovanie ženskej sexuality a prvé svetlé džínsy. A práve tento módny smer je znázornený v seriáli „Dámsky gambit”.

„Dámsky gambit”: outfity

Prečo kostýmy, ktoré navrhovala Gabriele Binder, tak veľmi ohúrili kritikov a divákov seriálu Queen’s Gambit? Pozrite sa nižšie na vybrané outfity a pravdepodobne sa presvedčíte sami.

6355

Zľava: oxfordky Lasocki, oxfordky Baldowski, oxfordky Maciejka, oxfordky Salamander

Rozkošné šaty s goliermi v kombinácii s jemnými oxfordkami? Ide o jeden z najobľúbenejších outfitov hlavnej hrdinky symbolizujúci jej konzervatívnu výchovu z detského domova.

Beth Harmon, teda hlavná postava seriálu, si začína experimenty s módou užívať až po čase. A v jej šatníku sa postupne objavujú oveľa ženskejšie modely zvýrazňujúce pás obyčajne v kombinácii s balerínkami.

6356

Zľava: tenisky Converse, tenisky Vans, tenisky Big Star, tenisky Tommy Hilfiger

Pozornosť si zaslúžia aj športové outfity, ktoré sa v seriáli objavili. Beth a jej priateľka z detského domova – Jolene – sa vyberú na partiu squashu, ktorý je „športom boháčov”, čo symbolizuje ich životnú cestu. Obe majú na sebe klasické polo tričká, šortky, vysoké biele ponožky a biele tenisky.

Ozdoby do vlasov a pokrývky hlavy – ide o jeden z najvýraznejších akcentov v outfitoch z nového seriálu „Dámsky gambit”. A to, ako môžeme pozorovať aj na vyššie uvedenej fotografii, nielen v ženskom vydaní. Charakteristické šatky previazané vo vlasoch skombinované s veľkými slnečnými okuliarmi a pre kontrast – pánsky klobúk v štýle „vandráka”.

6357

Zľava: členkové čižmy Jenny Fairy, členkové čižmy Bruno Premi, členkové čižmy Patrizia Pepe, členkové čižmy Gino Rossi

Cestu hlavnej hrdinky na vrchol uzatvára posledná scéna v seriáli – jej prechádzka po Moskve. Pri tejto príležitosti si Beth zvolila biely total look – typicky ruská pokrývka hlavy, puzdrový kabát, textilné nohavice a … hit jesene 2020 – biele dámske čižmy.

Hľadáte viac inšpirácie? Prečítajte si aj náš ďalší článok na blogu s názvom 10 najlepších filmov s topánkami v hlavnej úlohe.

Autor

Ewelina Gajoch

Som fanúšičkou módy high fashion, na každodenné nosenie ale preferujem nadčasový francúzsky štýl inšpirovaný parížskymi influencerkami. V súkromí som milovníčkou umenia, špeciálne obrazov Edwarda Hoppera, vášnivou cestovateľkou a vyznávačkou Harryho Pottera.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť