Dámske hodinky – na čo sa zamerať pri ich nákupe?

2 min.

Hodinky v poslednom čase neplnia len praktickú funkciu, ale sú čoraz častejšie považované za bižutériu – to všetko vďaka bohatému výberu dizajnov či farieb. Okrem ich praktickej funkcie je preto rovnako dôležité prispôsobiť ich štýlu majiteľky – bez ohľadu na to, či si ich vyberáte pre seba alebo blízku osobu ako darček. Na čo sa teda zamerať pri kúpe dámskych hodiniek?

Dizajn, typ mechanizmu a náramok – to sú len niektoré z aspektov dôležitých pri nákupe tohto doplnku.

Ako vybrať dámske hodinky?

Začnime od technických parametrov – majú totiž obrovský vplyv na bezchybné fungovanie hodiniek. Na trhu sú dostupné modely s rôznym mechanizmom. Sú to:

3590

Dámske hodinky na čiernom náramku sa budú hodiť k väčšine oblečenia.

Vodotesnosť hodiniek – aké sú pravidlá?

Rovnako dôležitým aspektom je vodotesnosť hodiniek – teda to, či vydržia premočenie alebo umývanie rúk. Týka sa to teda nielen modelov určených na plaváreň či iné aktivity pod holým nebom. Vodotesnosť sa uvádza v počte atmosfér. To znamená, že hodinky s vodotesnosťou 3 ATM budú odolné proti dažďu alebo v prípade umývania rúk, 5 ATM – zvládnu sprchu alebo kúpeľ vo vani a 10 ATM budú ideálne na plávanie či potápanie.

Presné informácie o tom, v akým podmienkach sa dajú nosiť hodinky, sa nachádzajú v záručnom liste produktu, s ktorého znením sa treba oboznámiť skôr, ako začneme hodinky používať.

Dámske hodinky na každodenné nosenie

Technické parametre máme za sebou, teraz je čas prizrieť sa dizajnu hodiniek. Ten vo veľkej miere závisí od štýlu ich budúcej majiteľky. Ak ste vy alebo vami obdarúvaná osoba fanúšikom športových outfitov alebo sa venujete nejakej športovej disciplíne, najlepšou voľbou budú športové hodinky s elektronickým ciferníkom na silikónovom remienku. Takýto doplnok je dostupný v mnohých farbách a vzoroch – je to ideálny doplnok neformálnych outfitov nielen do posilňovne.

V poloformálnych outfitoch sa zasa osvedčia hodinky na koženom opasku. Tento materiál zaistí optimálnu priedušnosť – a maximálny komfort. Minimalistické modely sa osvedčia napr. do práce alebo na pracovné stretnutie. Farbu remienka prispôsobte vkusu budúcej majiteľky. Bezpečnou voľbou budú aj tie vo farbe hnedej, bielej, béžovej alebo čiernej – budú sa hodiť k väčšine outfitov.

3591

Hodinky v odtieni ružového zlata sú módne už niekoľko sezón.

Aké dámske hodinky namiesto bižutérie?

Čoraz väčšej popularite sa tešia hodinky na náramku, ktoré dokonale nahradia „tradičnú” bižutériu. Modely v odtieňoch zlatej, striebornej či v posledných sezónach mimoriadne módneho ružového zlata dodajú každému outfitu značnú dávku elegancie. Budú skvelým doplnkom do práce.

Tip expertky

Ak si okrem hodiniek na náramku chcete vziať aj inú bižutériu, snažte sa, aby bola rovnakej farby ako hodinky. Celok bude pôsobiť dokonale.

Veríme, že už viete, ako vybrať dobré dámske hodinky. Veľký výber týchto doplnkov nájdete v obchode eobuv. Z veľkého množstva modelov si určite vyberiete niečo pre seba! Ak ale od hodiniek predsa len očakávate niečo viac než len meranie času, zistite, na čo sa zamerať pri výbere smart hodiniek.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť