Cupot malých nôh! Aké topánky na telesnú výchovu?

2 min.

„Škola volá…!”, vaše dieťa ešte nemá tenisky? Obuv na telesnú výchovu je jedným z kľúčových prvkov výbavy pre školáka. Na čo sa ale zamerať pri ich výbere – strih, farbu alebo značku? Prezradíme vám niekoľko osvedčených tipov!

Športová obuv pre deti by mala spĺňať jedno základné kritérium – musí byť pohodlná. Ale… to nie je jediný faktor, ktorý treba pri ich nákupe zohľadniť. Čítajte ďalej!

Obuv na cvičenie pre deti – 5 najdôležitejších vlastností

Pri výbere obuvi na telesnú výchovu nezabúdajte na to, že má vášmu dieťaťu zaistiť v prvom rade bezpečnosť. Aby to tak naozaj bolo, zvážte niekoľko kľúčových vlastností:

Musí byť rovná, protišmyková a odolná a navyše natoľko pružná, aby neobmedzovala chodidlá v pohybe. Niektoré školy vyžadujú topánky na telesnú výchovu so svetlou podrážkou. Vyplýva to z pravidiel platných v niektorých školských zariadeniach – tmavé podrážky neraz zanechávajú na športových povrchoch nepekné „stopy”. Nezabudnite preto zistiť, aké pravidlá platia v škole, ktorú navštevuje vaša ratolesť.

Ideálne je, keď sú športové topánky pre deti vyrobené z ľahkých, priedušných a kvalitných textilných materiálov. Aby ste chodidlám zaistili nepretržitú ventiláciu, je dobré zvoliť modely so „sieťkou”. Farba materiálu je ďalším faktorom, na ktorý sa treba zamerať. Myslite aj na to, že biele alebo béžové tenisky sa budú rýchlo špiniť, zvlášť pri športe. Ak ale uprednostňujete svetlé farby, určite oceníte tipy uvedené v našom sprievodcovi − „Ako vyčistiť biele topánky – Objavte bezpečné metódy!”.

368

Páčia sa vám tieto topánky? Sú to tenisky Adidas model Yung-96 J G54788

Je mimoriadne dôležitá. Vnútro topánok do telocvične musí byť pružné a okrem toho musí spĺňať tri základné funkcie – tlmiť pohyby chodidla, zabezpečiť optimálnu ventiláciu vzduchu a absorbovať vlhkosť. Ideálne je, keď je vložka vyrobená z profilovanej prírodnej kože.

Šnúrky alebo suchý zips? To je otázka! Detské topánky na suchý zips majú množstvo výhod. Nielenže sa ľahko obúvajú, ale sú aj bezpečnejšie. Vďaka nim sa dieťa, najmä pri intenzívnom tréningu, nepotkne o rozviazanú šnúrku a nespadne. Uprednostňujete viazaný model? Pred nákupom topánok na telesnú výchovu sa zamerajte aj na kvalitu šnúrok. Najlepšie budú tie polyesterové, s vysokou odolnosťou proti pretrhnutiu či odieraniu.

Športové topánky pre deti nemôžu chodidlo obmedzovať v pohybe. Špička musí byť natoľko široká, aby neobmedzovala prsty. Pokiaľ ide o pätovú časť, mala by byť dostatočne pevná a vysoká natoľko, aby dokázala udržať pätu v správnej polohe.

369

Svetlomodré topánky Nike sa vášmu dieťaťu určite budú páčiť

Plátenky alebo tenisky? Rozhodnite sa správne!

Plátenky, hoci sú lacnejšie, sú rozhodne horšou voľbou. Prečo? Nedržia chodidlo pevne a nezabezpečujú členok pred eventuálnymi úrazmi. Aj keď sa môžu osvedčiť pri základných cvikoch (kotrmelce alebo skákanie cez kozu), určite nesplnia svoj účel pri behu alebo tímových hrách.

Detské tenisky, najmä tie značkové, sú o niečo väčším výdavkom. Môžu byť ale dobrou investíciou! Správne vybrané topánky na telesnú výchovu poslúžia dieťaťu dlhšie ako na jeden polrok školského roka a navyše zaistia vášmu dieťaťu pohodlie a bezpečnosť. Nezabúdajte na to, že dobré výsledky sú efektom správnej prípravy.

Energia farieb! Topánky stimulujúce predstavivosť

Tenisky na telesnú výchovu pre dievča sú podstatnou súčasťou školskej výbavy malej slečny. Musia byť praktické a pekné zároveň. Vyberajte ich spoločne s dieťaťom, čím ho motivujete k cvičeniu. Stavte na šťavnaté farby – výraznú ružovú alebo oranžovú. Pri výbere topánok na telesnú výchovu pre chlapca siahnite po obľúbených farbách ako tmavomodrá, červená alebo čierna. Vzhľad obuvi zatraktívnia neónové šnúrky.

370

Tenisky PUMA a topánky americkej značky SKECHERS

Ako hovorieval skvelý maratónsky bežec Juma Ikangaa – „Vôľa zvíťaziť neznamená nič, ak nemáš vôľu pripraviť sa”. Zaistite dieťaťu dobrý štart a vyberajte si spomedzi osvedčených modelov športových topánok na telesnú výchovu dostupných v obchode eobuv.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť