Čo si vybrať na cesty – tašku alebo ruksak?

2 min.

Bez ohľadu na to, či sa chystáte do zahraničia alebo chcete dovolenku stráviť na Slovensku, jednou zo základných vecí, ktorú budete potrebovať, je taška, do ktorej zbalíte všetko potrebné. Premýšľate nad tým, čo je lepšie – taška alebo ruksak? Spoznajte výhody a nevýhody oboch týchto riešení.

To, ktorý doplnok si vyberiete, závisí do veľkej miery od charakteru vašej cesty.

Cestovná taška – na dlhšie a kratšie výlety

Najväčšou výhodou cestovných tašiek je fakt, že sú vyrobené z elastických materiálov a sú objemné, takže sa do nich zmestia všetky najpotrebnejšie veci. Vďaka dlhému popruhu ich môžete nosiť tromi spôsobmi: na jednom ramene, šikmo cez plece alebo v ruke. Navyše, spevnené časti na popruhu vás ochránia pred nepríjemnými odreninami a zarezávaním sa materiálu do kože. Cestovná taška s vreckami a priehradkami umožňuje zbalenie väčšieho množstva vecí a ich dobrú organizáciu.

Malá cestovná taška do lietadla je tiež dobrým riešením, pokiaľ sa chystáme na dlhší výlet. Nezabúdajte si však pred odletom skontrolovať povolené rozmery batožiny danej leteckej spoločnosti. K výhodám cestovných tašiek patrí aj fakt, že sú pomerne univerzálne – na tieto účely môžete využiť napr. aj športovú tašku (na našom blogu nájdete článok o tom, ako vybrať tašku do posilňovne).

4811

Športová taška vám poslúži aj na výlet

A aké sú nevýhody takéhoto riešenia? Ak si chcete so sebou vziať viac oblečenia alebo sa chystáte na služobnú cestu a potrebujete napr. oblek alebo košeľu, bude lepšie zvoliť pevnejšiu cestovnú tašku.

Cestovný ruksak – pohodlie na prvom mieste

Ak má váš výlet skôr rekreačný charakter – plánujete chodiť po horách alebo sa často premiestňovať – rozhodne pohodlnejším riešením bude turistický ruksak. Aký vybrať? Snažte sa o to, aby sa jeho zadná časť dotýkala chrbtice a aby bola vhodne vyprofilovaná. Vďaka tomu sa vyhnete bolesti. Vyberajte si model s mäkkými a širokými remienkami. Hmotnosť batožiny bude rovnomerne rozložená. Turistický ruksak do lietadla v úlohe príručnej batožiny je často lepším riešením ako cestovná taška – obyčajne sú menšie, ale veľmi priestranné.

Pokiaľ ide o slabé stránky cestovnej tašky, nemôžeme zabúdať na fakt, že prinášajú horší prístup k obsahu tašky – všetko preto, že sa balia zhora. Okrem toho balenie turistického ruksaku vyžaduje potrebnú zručnosť, ak doňho chceme ukryť všetko potrebné.

4812

Ruksak sa osvedčí na kratšie cesty

Taška alebo ruksak – čo vybrať?

Neexistuje jednoznačná odpoveď. Taška sa spravidla osvedčí na dlhšie cesty, kedy potrebujeme väčšiu batožinu, ale nemusíme k nej mať neustály prístup. Na kratšie cesty a také, ktoré vyžadujú časté premiestňovanie, sa zasa hodí cestovný ruksak. Do lietadla sa ako príručná batožina osvedčia oba spomínané doplnky.

Premýšľate, akú cestovnú tašku alebo ruksak vybrať? Objavte ich široký výber v internetovom obchode eobuv.sk. Dostupné doplnky sú nielen praktické, ale aj pohodlné a okrem toho sa vyznačujú jedinečným dizajnom, vďaka čomu sa na vysnívanú cestu vyberiete ešte radšej!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
rieker čižmy, dámske ruksaky, vans, ugg, zateplene gumaky, halovky, zateplene cizmy, zimne topanky panske

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť