Každý rok Inštitút farieb Pantone oznamuje trendy vo farbách na nadchádzajúcu sezónu. Ukázalo sa, že rok 2020 bude rokom odtieňa 19-4052 Classic Blue, ktorý symbolizuje pokoj a stabilitu, čo nám, žiaľ, v súčasnej dobe chýba asi najviac. Pozrite sa, ako vyzerajú topánky a doplnky v klasickej modrej farbe, ako ich nosiť a určite neprehliadnite modely, ktoré nájdete v našom internetovom obchode eobuv.

Farba Classic Blue je určená pre všetky typy žien. Rozhodne budete vďaka nej vyzerať sviežo a žiarivo.

Prečo sa práve odtieň 19-4052 Classic Blue stal farbou roka 2020?

Hoci to môže znieť prekvapivo, na rozhodovanie ohľadne výberu farby roka Pantone nemajú vplyv len znalci trendov a módy, ale aj špecialisti, ktorí sa venujú analýze spoločenských zmien a aktuálnych udalostí. Práve z tohto dôvodu sa stal farbou roka 2020 odtieň 19-4052 Classic Blue. Je považovaný za symbol mieru a sebavedomia a zároveň vyjadruje túžbu po vybudovaní pevných životných základov, najmä v dobe dominantného technologického rozvoja.

Topánky a doplnky farby 19-4052 Classic Blue

Už viete, prečo sa práve tento klasický odtieň modrej stal farbou roka Pantone a teraz sa dozviete, čo znamená tento čestný titul v praxi. Na Instagrame sa už nejakú dobu medzi obľúbenými trendsetterkami objavuje veľké množstvo outfitov, ktoré pozostávajú nielen z modrých doplnkov a topánok, ale aj z jednotlivých alebo dokonca všetkých kúskov oblečenia. Ide rozhodne o jeden z najhorúcejších trendov sezóny jar-leto 2020. Na čo sa zamerať pri vytváraní tohto typu outfitu? Ideálne je, keď sa jednotlivé farebné kúsky od seba líšia materiálom a štruktúrou.

View this post on Instagram

I miss colours. 🧚🏻

A post shared by Leonie Hanne (@leoniehanne) on

Skutočnou majsterkou farebných outfitov je Leonie Hanne. Ide o influencerku, ktorej obľúbenosť v poslednej dobe neustále rastie. V šatníku Leonie dominujú pastelové farby, ktoré trendsetterka rada kombinuje s doplnkami v klasickej modrej farbe. Na fotografii vyššie stavila na kombináciu sandálov vo farbe classic blue a na lagúnovo modrú kabelku.

Jej kolegyňa z branže – Tiffany Hsu zasa vyzerá skvele v modrom total looku. Tvorí ho modrý dámsky kostým typu boyfriend, sandále na nízkom podpätku, ktoré vidno na fotografii Leonie Hanne a veľmi módna veľká listová kabelka v štýle paper bag. Kľúčom k úspechu v tomto outfite, ako sa zdá, je geometrická forma, ktorá nepotrebuje rozlišovanie farieb.

Modré sandále a kabelku na každodenné príležitosti predviedla blogerka Sonia Lyson, ktorá ich skombinovala so zelenými džínsami a svetlomodrým svetrom. Ako môžeme vidieť, všetky tri outfity spája… sila farieb!

Gitta Banko je trendsetterkou, ktorá ukazuje, ako správne a vkusne nosiť tieto trendy. Inak to nie je ani v prípade trendy outfitov s farbou classic blue v hlavnej úlohe. Každý z prvkov outfitu Gitty má iný odtieň modrej farby. Influencerka si vybrala ihličkové lodičky s remienkom okolo členka, pletenú kabelku, sveter a džínsy. Myslíme si, že takéto prevedenie vyzerá veľmi sviežo a originálne.

View this post on Instagram

💙 #fridayblues

A post shared by Alexandra Lapp (@alexandralapp_) on

Krásna Alexandra Lapp prináša skvelý tip na outfit s farbou roka Pantone v hlavnej úlohe a v klasickom vydaní. Modré ihličkové lodičky, široké nohavice s modrým vzorom a modré sako, to všetko na nej vyzerá skvele.

View this post on Instagram

The last week has been a lot to deal with. George Floyd's doesnt only weigh on me because it is yet another unnecessary death of a black man at the hands of the people who swore to protect. It weighs on my because this is a human rights issues. I am sad. I am tired. And my feed is flooded with traumatizing and very violent imagery. So here is a pic of what I like doing best. Blogging about fashion. I am black. But I am more than a token for your politically correct diversity campaigns. I am black. I always will be. But am I also a woman. I am 158cm. And I am a fashion blogger amongst other million things. I refuse to be nothing more than a skin color, you might have your issues with. I'd like for you to stop seeing me for solely my skin color. Thank you. (Also I have been streetstyled The Styleograph. 2011-Blogspot.com-me is a little over the moon rn lol) 📸 @thestyleograph Also Streetstyle could be a little more diverse, but that's a discussion for another day.❤✊🏼✊🏽✊🏾✊🏿

A post shared by Fashion Blogger • Lois Opoku (@loisopoku) on

A čo si myslíte o kontroverznom trende, o ktorom sme už písali v našom inom článku, teda „škaredé sandále” alebo takzvané ugly sandals? Barometer trendov, akým je Instagram, nám ukazuje, že letnou verziou sneakersov sú tzv. “ugly shoes”, ktoré si už získali celý internet. Blogerka Lois Opoku nosí tento typ sandálov skoro všade a najčastejšie ich kombinuje s modrým oblečením. To je rozhodne originálny nápad na módny total look.

Ako sa vám páči tohtoročná voľba Inštitútu farieb Pantone?

Autor

Ewelina Gajoch

Som fanúšičkou módy high fashion, na každodenné nosenie ale preferujem nadčasový francúzsky štýl inšpirovaný parížskymi influencerkami. V súkromí som milovníčkou umenia, špeciálne obrazov Edwarda Hoppera, vášnivou cestovateľkou a vyznávačkou Harryho Pottera.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť