Čím čistiť prírodnú kožu? Spoznajte efektívne domáce metódy

2 min.

Kožené topánky, tašky alebo kabelky, prípadne peňaženky, sú kúsky, ktoré používate každý deň, pretože sú nielen elegantné a módne, ale navyše aj praktické. Keďže ich používame takmer neustále, rýchlo sa špinia. Ak premýšľate nad tým, čím čistiť prírodnú kožu, máme pre vás overené domáce metódy, ktoré vám pomôžu zvíťaziť nad škvrnami na tomto materiáli.

Povedzme si otvorene – topánky, tašky či peňaženky z prírodnej kože budú pôsobiť elegantným dojmom len za predpokladu, že sa budeme o ne správne starať. Len pravidelné ošetrovanie kožených produktov je zárukou ich dokonalého vzhľadu. Ak je už ale na prevenciu neskoro, môžete vyskúšať overené metódy čistenia prírodnej kože, aby ste jej prinavrátili jej niekdajší lesk.

Čistenie topánok z lícovej kože – univerzálne pravidlá

Ak chcete efektívne, ale zároveň bezpečne vyčistiť topánky z lícovej kože, osvedčia sa vám overené domáce metódy:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Tip experta

Ak chcete, aby sa dali nečistoty z kožených topánok ľahšie odstrániť, podržte ich chvíľku nad hrncom s vriacou vodou.

Čistenie doplnkov z lícovej kože – domáce metódy

Kožené tašky alebo peňaženky prekladané z miesta na miesto, používané na dennej báze, nemajú šancu zostať v pôvodnom stave. Ak vám záleží na tom, aby si vaša kožená kabelka alebo obľúbená peňaženka zachovala elegantný vzhľad, vyskúšajte overenú metódu, vďaka ktorej tieto predmety efektívne vyčistíte:

Pozor!

Kožený doplnok, ktorý chcete vyčistiť, nikdy nestriekajte priamo získaným roztokom, pretože jeho nadmerné množstvo môže zostať na povrchu a zničiť materiál.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Čistenie nie je všetko!

Pokiaľ chcete, aby bolo čistenie vašich topánok a doplnkov vyrobených z prírodnej kože jednoduchšie, nezabúdajte na správnu impregnáciu, teda ich zabezpečenie pred škodlivými vonkajšími faktormi dodatočnou ochrannou vrstvou. V tom vám pomôžu profesionálne impregnáty, ktorých široký výber nájdete na eobuv.sk. Ich pravidelné používanie, najmä pred zimnou sezónou, ochráni vaše topánky, kabelku alebo peňaženku a uľahčí vám pravidelné čistenie, pretože nečistoty sa nedostanú do hlbších vlákien koženého materiálu.

Upozornenie!

Vyššie uvedené postupy vždy vopred testujeme na vlastnej obuvi. Môže sa ale stať, že tieto metódy nebudú vždy úspešné, čo môže mať za následok poškodenie obuvi. Nezabúdajte, že rady a tipy popísané v tomto článku používate na vlastné riziko a vyššie uvedený text nemôže byť dôvodom na prípadné sťažnosti a reklamácie.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
adidas superstar, ccc, vans, damsky batoh, rieker čižmy, zateplene cizmy, zimne topanky panske, hogl

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť