Black Friday – kde sa vzal tento názov a oplatí sa v tomto čase nakupovať?

2 min.
V tomto článku:

Black Friday, ktorý k nám prišiel, podobne ako Valentín či Halloween, z USA, je jedinečná príležitosť na nákupy za výhodné ceny. Tento rok Čierny piatok pripadá na 25. novembra, ale nie je to jediný deň, v ktorom platia zľavy. Pomenovanie Black Weekend alebo Black Week je znakom toho, že zľavy platia celý víkend či dokonca týždeň!

 

Prečo tento jedinečný deň výhodných nákupov označujeme názvom „čierny” a oplatí sa v tomto čase zamerať sa na zľavy? A ak áno, čo treba nakupovať? Čítajte ďalej a dozviete sa viac. Môžete si zároveň pozrieť, aké produkty kúpite v zľave na Black Friday 2022 v internetovom obchode eobuv.sk!

Udalosť Black Friday už roky vzbudzuje záujem zanietených lovcov zliav. Čierny piatok v Spojených štátoch vždy pripadá na deň po sviatku vďakyvzdania, kedy Američania tradične jedávajú moriaka a pečené zemiaky. Premýšľate nad tým, prečo práve „čierny”? Na túto tému existuje niekoľko teórií. Tu sú niektoré z nich:

  1. V 50. rokoch 20. storočia, v piatok po Dni vďakyvzdania, obyvatelia Ameriky masovo volali do práce, ospravedlňujúc svoju neprítomnosť chorobou. Takýmto spôsobom si chceli predĺžiť víkend na štyri dni. Niektorí sa v tomto období dokonca vzdali svojho zamestnania,

  2. Názov Black Friday možno tiež spájať s účtovníckymi zápismi. Kedysi boli vysoké zisky zaznamenávané čiernou farbou. Keď boli účty čierne, znamenalo to, že podnikateľ mal vysoké príjmy,

  3. Iná teória hovorí o tom, že názov Black Friday súvisí s policajným slangom. Pre ozbrojené zložky je totiž tento deň plný nepríjemných povinností, kedy musia strážiť davy ľudí pohltených “nákupnou horúčkou”.

Spočiatku bol dňom najväčších zliav v USA piatok. Veľmi rýchlo sa ale Black Friday rozšíril na celý víkend, až do konca nedele. V ďalších rokoch zaviedli internetové obchody v pondelok − po nákupnom ošiali v stacionárnych obchodoch − svoje cyber zľavy. Tak vznikol názov Cyber Monday.

Aktuálne sa hranice medzi nákupmi offline a online stierajú a väčšina obchodov začína akciu v piatok, ukončuje ju v nedeľu alebo ju dokonca predlžuje na zvyšok týždňa, v zmysle názvu Black Week.

Na Čierny piatok obchody ponúkajú množstvo zliav siahajúcich dokonca do výšky 70%. Najlepšie zľavy, najväčšie výpredaje… − tieto heslá sa zobrazujú vo výkladoch väčšiny obchodov. Je to skvelá príležitosť skontrolovať, či náhodou váš obľúbený kúsok nie je práve v zľave.

Od Black Friday do predvianočného nákupného obdobia je len chvíľka a nakupovaním v predstihu môžete veľa ušetriť!

Nezabúdajte na to, že v Spojených štátoch je Čierny piatok začiatkom sezóny predvianočných nákupov. Veľké zľavy sú dokonalou príležitosťou na nákup vianočných darčekov pre priateľku, priateľa alebo iného člena rodiny. Počas Black Week na eobuv.sk určite nájdete zľavnené dámske a pánske hodinky, kabelky, ale aj množstvo modelov topánok vrátane značiek premium. Sledujte teda naše sociálne siete a webovú stránku, aby ste nepremeškali najväčšie zľavy roka!

Ako sme už spomínali, pri príležitosti Black Friday sa oplatí nakupovať, ale… s rozvahou. Oblečenie, topánky, elektronika – to sú najpopulárnejšie kategórie spotrebiteľov v čase týchto zľavových akcií. Počas najväčších výpredajov môžeme ľahko podľahnúť nákupnému ošiaľu a nakúpiť aj také veci, ktoré v skutočnosti nepotrebujeme. Náš tip? Pred príchodom 25. novembra si pripravte svoju nákupnú stratégiu, nepodľahnite emóciám a určite sa vám nákup vyplatí. O takýchto stratégiách skutočných lovcov zliav sa dočítate v inom článku dostupnom na našom bloguKeď budete poznať zlaté pravidlá, môžete sa spokojne sústrediť na nákup:

Mohlo by vás zaujímať:

Najdôležitejšie trendy na sezónu jeseň-zima 2022 

Módne dámske čižmy – ktoré sa oplatí hľadať počas Black Friday na eobuv.sk? 

Mohlo by vás zaujímať:

Vysoké pánske topánky – s čím ich nosiť?

5 párov dámskych topánok, ktoré budú piliermi vášho šatníka

Hlavná fotografia: Denis Doyle / via Getty Images, Carol Smiljan / NurPhoto via Getty Images

Originálny text článku pre potreby blogu eobuv.sk preložila a prispôsobila: Jana Kačurová
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
zimne cizmy damske zateplene, calvin klein kabelka, carpisa, pánske zimné topánky, jenny fairy, tamaris, ruksak, zimne tenisky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť