Balerínky, teda topánky ideálne na úzke chodidlo. Ako vybrať vhodný model?

2 min.

Balerínky patria do kategórie topánok, ktoré my ženy jednoducho zbožňujeme. Táto pohodlná obuv môže mať veľa podôb: môžu byť vo verzii casual, formálne či dokonca slávnostné. Mohlo by sa zdať, že ide o univerzálny model, ktorý je vhodný pre každého a hodí sa ku všetkému. Pri výbere dámskych balerínok však netreba zabúdať na niekoľko detailov.

Balerínky vyzerajú najkrajšie na úzkych chodidlách. Ich majiteľky si môžu dovoliť siahnuť po tomto type obuvi bez ohľadu na materiál, z ktorého sú vyrobené. Dámy so širšími chodidlami by mali siahať po kožených modeloch – tento elastický materiál zabráni vzniku bolestivých odrenín. Na čo ešte netreba zabúdať?

Ako vybrať balerínky a k čomu ich nosiť?

Ak sa rozhodujete pre výber balerínok, treba mať na pamäti, že tento typ obuvi zvykne skracovať nohy a predlžovať chodidlá. Najlepším riešením sú preto pre dámy, ktoré majú dlhšie nohy a menšiu veľkosť chodidla. Ak máte krátke nohy a chcete nosiť balerínky, ideálnou voľbou budú modely odhaľujúce väčšiu časť chodidla. Dobré je siahnuť aj po balerínkach na nízkom klinovom alebo širokom opätku.

Balerínky budú vyzerať dobre v kombinácii s takmer každým modelom nohavíc: dlhými, krátkymi, cigaretovými, rovného aj rúrkového strihu…. Ak ste nízka, najlepšou voľbou budú dlhé nohavice strihu straight leg. Je to dobré riešenie aj pre dámy s mohutnejšími lýtkami. Vysoké dámy si môžu dovoliť akýkoľvek strih nohavíc. Tento typ obuvi bude dobre vyzerať s minisukňou, krátkymi šatami alebo šortkami – predovšetkým na nízkych ženách. Balerínky sa hodia k áčkovým sukniam rozšíreného strihu. Puzdrové sukne dĺžky midi sú rezervované výlučne pre dámy s dlhými, štíhlymi nohami. V opačnom prípade môžu totiž vyvolať dojem ťažkopádnosti a postavu opticky skracovať.

Tip módnej expertky

Balerínky v kombinácii so zvonovými nohavicami môžu byť skutočným faux pas. Nohy budú pôsobiť masívne a celá postava nadobudne efekt ťažkopádnosti. Bez ohľadu na typ postavy a vzrast si balerínky nikdy neobúvajte k večernej róbe. Ide o topánky vhodné skôr na každodenné nosenie a nebudú preto vyzerať dobre pri špeciálnych príležitostiach.

Vyberte si balerínky podľa príležitosti

Pri výbere balerínok berte do úvahy príležitosť, na ktorú si ich chcete obuť. Látkové, jednoduché a tie športového typu sú vhodné na každodenné nosenie – na nákupy či do mesta a v situáciách, kedy je pre vás najdôležitejším kritériom pohodlie. V tomto prípade farba a vzor nie sú podstatné – všetko závisí od vášho vkusu.

Elegantné balerínky si môžete obuť na formálne stretnutia alebo do práce. Tu stavte predovšetkým na vysokú kvalitu prevedenia – precízne vyhotovenie obuvi je dôležitým kritériom dokonalého outfitu. Najviac sa v tomto prípade osvedčia kožené modely. Čierne dámske balerínky sú jedným zo základných prvkov formálneho štýlu. Dobre budú vyzerať aj klasické farby – béžové, tmavomodré alebo sivé.

V prípade večerných outfitov – na rande, do kina alebo na oslavu – si zvoľte balerínky z lakovanej kože. Ideálnou voľbou budú aj netradičné modely, ktoré upútajú pozornosť a budú konkurovať aj lodičkám. Siahnite po modeloch s mašľami, brmbolcami, flitrami alebo ozdobnou prackou – takýmto spôsobom naberie obuv v casual štýle úplne iný rozmer.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!