,,Alexander McQueen effect”, teda čierny opasok k bielym šatám – trend, ktorý ovládol Instagram

1 min.

Keď sa ešte pred pol rokom na módnej prehliadke Alexandra McQueena modelky objavili v bielych šatách so širokými čiernymi koženými opaskami, ktoré sa zapínali v páse, mohli sme očakávať, že tento typ outfitu bude v lete inšpiráciou pre mnohé trendsetterky. Predsa len, nedokázali sme si predstaviť, že takýto jednoduchý trik si získa celý Instagram – a to až do takej miery, že sa mu začne hovoriť ,,McQueen efekt”. Pozrite sa, akým jednoduchým spôsobom môžete zvýrazniť svoje letné outfity, presne tak, ako to bolo na parížskej módnej prehliadke!

Prehliadka módneho domu, ktorý založil britský majster a excentrik, sa považuje za najvydarenejšiu kolekciu na sezónu jar-leto 2020.

Alexander McQueen – kolekcia jar-leto 2020

Súčasná kreatívna riaditeľka módneho domu Alexander McQueen pokračuje v misii návrhára, ktorý už nie je medzi nami. Postarala sa o to, aby kolekcia na jar a leto 2020 bola v podstate odzrkadlením Alexandrom uznávaného maximalizmu, akoby ,,sila bola ukrytá práve v detailoch”. Môžeme obdivovať rukávy, ktoré pripomínajú papierové origami, krajku plnú fantázie, vzory, dôslednú asymetriu, farebné kontrasty, veľa kože a ažúrových detailov. Centrálnym prvkom módnej prehliadky sa nakoniec stal jeden konkrétny detail, široký kožený opasok v čiernej farbe, ktorý sa nosí k ,,dievčenským” bielym letným šatám. Efekt? Toto spojenie nám dokazuje, že letné šaty v bielej farbe vyzerajú perfektne a získavajú vďaka tomu jedinečný charakter.

View this post on Instagram

An articulated puff sleeve dress with contrast feather-stitch detailing in garment beetled moonlit ivory linen. From the Spring/Summer 2020 collection. #McQueenSS20 #AlexanderMcQueen

A post shared by Alexander McQueen (@alexandermcqueen) on

View this post on Instagram

A high-neck ivory crochet dress with an asymmetric draped skirt in a patchwork of stitches knitted in a viscose corded yarn. Discover the Spring/Summer 2020 collection via the link in our bio. #McQueenSS20 #AlexanderMcQueen

A post shared by Alexander McQueen (@alexandermcqueen) on

View this post on Instagram

An ivory exploded volume knit dress with an engineered rib-knit bodice and ladder-stitch ruffles. ⁣ ⁣Discover the Spring/Summer 2020 collection via the link in our bio. ⁣ ⁣#McQueenSS20 ⁣#AlexanderMcQueen

A post shared by Alexander McQueen (@alexandermcqueen) on

View this post on Instagram

A square-neck dress with a draped skirt in placed ivory damask linen with ivory lace work. The fabric is inspired by damask linen tablecloths and woven by Thomas Ferguson, the last remaining damask linen weaver in Ireland. From the Spring/Summer 2020 collection. ⁣#McQueenSS20 ⁣#AlexanderMcQueen

A post shared by Alexander McQueen (@alexandermcqueen) on

Čierny opasok k bielym letným šatám, teda ,,efekt McQueen” na Instagrame

Pokiaľ ste od jari premýšľali nad tým, kde sa vzalo to šialenstvo bielych šiat s volánmi a ich kombinovanie s čiernym opaskom a šnurovacími topánkami – myslíme si, že už poznáte odpoveď. Parížska módna prehliadka značky Alexander McQueen bola neuveriteľnou inšpiráciou pre množstvo ďalších kolekcií, nielen medzi už známymi značkami. Mohli sme tušiť, že móda na tento jednoduchý trik si veľmi rýchlo získa ulice hlavných miest módy a následne Instagram. Pozrite sa, ako hviezdy a trendsetterky nosia biele šaty s čiernym opaskom.

Tip módnej expertky:

Rovnako ako najznámejšie modelky z módnej branže, tento trik s čiernym opaskom nemusíte brať až tak doslovne – namiesto toho, aby ste si ho vzali k bielym šatám, oblečte si biele nohavice.

View this post on Instagram

Texture and shape ? #daily

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve) on

Biele šortky s riasením v páse a tenký čierny opasok prevlečený cez pútka, outfit a’la princezná Diana, ktorá týmto spôsobom veľmi rada zvýrazňovala svoj pás.

View this post on Instagram

Breath

A post shared by Débora Rosa (@deborabrosa) on

Zato iná známa influencerka, Debora Rosa, rada vytvára outfity v minimalistickom štýle, napríklad bielymi úpletovými šatami, ktoré sú previazané tenkým remienkovým opaskom v páse.

View this post on Instagram

Annonce for @bymalenebirger Suit-able ?

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

A čo tak široký čierny opasok v štýle Pernille Teisbaek, ktorá si vzala takýto model k bielemu kostýmu?

Bez ohľadu na to, akým spôsobom sa rozhodnete využiť efekt McQueen vo svojom šatníku, či už skombinujete dámsky čierny opasok s bielymi šatami alebo si vyberiete opasok k spoločenským šatám či inému letnému oblečeniu, nezabúdajte na zachovanie správnych proporcií. Ak opasok zvýrazňuje váš pás, nemusíte odhaľovať viac.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
nike air max, geox, salomon, adidas superstar, air max, ccc, dámske topánky, veja