Akú športovú tašku vybrať? Prehľad modelov do posilňovne, na plaváreň či na fitness!

1 min.

Uterák, športové oblečenie, fľaša s vodou… − skompletizovali ste už všetky nevyhnutné veci na tréning, ale neviete, do čoho ich zabaliť? Do ruksaku sa nezmestia a nákupná taška neprichádza do úvahy. Najvyšší čas investovať do praktickej športovej tašky! Radi vám poskytneme niekoľko tipov, aký model vybrať.

Už o chvíľu sa dozviete, aká veľkosť tašky do posilňovne bude najlepšia.

Ako vybrať univerzálnu športovú tašku?

Pri výbere športovej tašky – či už do posilňovne alebo na plaváreň – sa zamerajte na materiál, z ktorého bola vyrobená. K veľmi populárnym modelom patria tašky z nepremokavého polyesteru (600D) alebo odolného nylonu. Množstvo praktických športových tašiek zo syntetických materiálov nájdete v ponuke takých značiek ako adidas, Reebok alebo Nike.

4131

Muži často siahajú po čiernych športových taškách adidas.

Okrem materiálu zohráva dôležitú úlohu farba športovej tašky. Mnohí si možno povedia – v čom je rozdiel? – rozdiel existuje a to pomerne veľký. Chtiac-nechtiac, tašku neraz kladieme na zem, vkladáme ju do úzkej skrinky alebo ju prevážame v zaprášenej električke. Aby ste sa vyhli neustálemu čisteniu materiálu – stavte na športovú tašku v tmavej farbe, najlepšie: čiernej, sivej alebo tmavomodrej.

Akú veľkosť tašky do posilňovne vybrať?

Skôr ako sa definitívne rozhodnete, popremýšľajte, čo si obyčajne vyberáte na tréning. Napíšte si zoznam potrebných vecí alebo ich uložte na jednu kopu. Vo väčšine prípadov bude lepší nápad nákup veľkej športovej tašky. Do bočných vreciek uložíte drobnejšie doplnky ako činky, slúchadlá alebo fľašu na vodu.

Tip módneho experta

Výrobcovia ponúkajú športové tašky v troch základných veľkostiach: S (malá) – od 35-45 litrov, M (stredná) – od 45-60 litrov, L (veľká) – od 65-100 litrov.

4132

Do veľkej športovej tašky sa zmestí všetko potrebné na tréning!

Malá športová taška, napr. značky Puma bude vhodná na plaváreň a stredne veľký model poslúži na hodiny fitness. Zamerajte sa na to, či má tréningová taška extra vrecko na mokrú bielizeň, spevnené dno a oddelenú priehradku so zipsom na mobil alebo peňaženku.

Popruh je základ!

Aby ste mohli pohodlne prenášať športovú tašku – bez akéhokoľvek diskomfortu – zohľadnite dva aspekty: šírku popruhu a možnosť jeho regulácie. Čím širší popruh, tým sa tiaž lepšie rozloží na ramene. Vďaka možnosti regulácie dĺžky remienka si tašku ľahko prispôsobíte svojmu vzrastu.

4133

Ako vybrať športovú tašku? Zohľadnite aj možnosť regulácie popruhu.

Zabezpečte si komfortný tréning výberom praktickej športovej tašky. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa pripraviť na cvičenie, prečítajte si naše ďalšie tematicky podobné články: Aké topánky do posilňovne? a V čom na fitness?.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
zimne topanky panske, black friday 2022, lasocki, hogl, damsky batoh, ccc, panske tenisky, rieker čižmy

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť