Ako sa starať o biele topánky. Zopár praktických rád

2 min.

Biele topánky sú krásne, vďaka čomu sú čoraz častejšou voľbou mnohých z nás. Tenisky, sneakersy, lodičky či dokonca čižmy v tejto farbe sú dokonalým doplnkom outfitu bez ohľadu na ročné obdobie. Ako ale zabezpečiť biele topánky tak, aby si zachovali svoj pôvodný, dokonalý vzhľad?

Biele topánky sa pomerne ľahko špinia, v dôsledku čoho na nich vidieť aj tú najmenšiu škvrnu. Návod na ich správne ošetrovanie však existuje. Spoznajte ho!

Po prvé – impregnácia!

Hoci mnohí z nás už o tom počuli, nie každý to robí. Možno aj vás odrádza fakt, že impregnácia vyžaduje určitú systematickosť a nezriedka aj nákup špeciálneho prípravku určeného na konkrétny typ materiálu. Impregnácia sa však skutočne vypláca – a to doslova.

Biele topánky zabezpečené impregnátom sú chránené pred nečistotami, vďaka čomu ušetríte čas, ktorý treba venovať ich čisteniu. Čo je však najdôležitejšie, impregnácia môže obuv ochrániť pred znečistením, ktoré nemožno odstrániť. A takáto škvrna, ktorej sa nedá zbaviť, určite vašim obľúbeným bielym teniskám, sneakersom alebo lodičkám nepridá na kráse.

Krém na biele topánky a nielen to. Čo treba mať?

Ak chcete svojim bielym topánkam dopriať čo najlepšiu starostlivosť, okrem impregnátu je dobré zaobstarať si niekoľko produktov určených na topánky tohto typu:

  1. krém na biele kožené topánky – tento produkt dokáže robiť zázraky! Dobre kryje, vyrovnáva farbu a vypĺňa drobné poškodenia materiálu;
  1. emulzia na biele topánky – môžete ju použiť tak na hladkú, syntetickú, ako aj textilnú obuv. Emulzia rozjasňuje a prinavracia topánkam originálny vzhľad;
  1. renovátor na bielu obuv – oživuje farbu, vypĺňa drobné nedostatky a zlepšuje celkový vzhľad topánok. Môžete ho používať na koženú obuv, topánky zo syntetických materiálov a biele podrážky;
  1. korektor na biele topánky – osvedčí sa najmä na oživenie sneakersov. Funguje podobne ako krém na topánky, osviežuje a zvýrazňuje farbu a ukrýva menšie nedostatky.

Tip experta

Dobrou voľbou je aj používanie vložiek do topánok, ktoré zlepšujú komfort nosenia topánok a umožňujú zachovať hygienické prostredie vo vnútri topánky. Vložky pomáhajú odvádzať vlhkosť, zaisťujú potrebnú priedušnosť a v prípade potreby sa dajú ľahko vymeniť.

4967

Biele plátenky a tenisky vyzerajú skvele a hodia sa k mnohým outfitom. Ich udržanie v čistote však môže byť nemalou výzvou.

Keď sa biele topánky zašpinia… Čo s tým?

Žiaľ, občas sa znečisteniu nevyhneme, ale aj na to existuje riešenie. Ak chcete vyčistiť biele topánky vyrobené z kože, najskôr jemne odstráňte nečistoty handričkou alebo hubkou a mydlom. V ťažko dostupných miestach môžete použiť zubnú kefku. Následne mydlo opláchnite a topánky vysušte papierovými utierkami. Keď sa topánky vysušia, naneste na ne krém alebo pastu na bielu obuv.

Ako však vyčistiť biele tenisky? Použite tekutý prací prostriedok a prášok na pranie a postupujte rovnako ako v prípade kožených topánok. Môžete použiť aj sódu alebo ocot zriedený vodou v pomere 1:5 – vďaka tomu na teniskách nezostanú žiadne žlté škvrny.

Dôkladnou a pravidelnou impregnáciou dosiahnete dokonalú bielu farbu vašich obľúbených topánok. Využite vyššie uvedené rady a noste biele topánky bez obáv!

Upozornenie!

Vyššie uvedené postupy vždy vopred testujeme na vlastnej obuvi. Môže sa ale stať, že tieto metódy nebudú vždy úspešné, čo môže mať za následok poškodenie obuvi. Nezabúdajte, že rady a tipy popísané v tomto článku používate na vlastné riziko a vyššie uvedený text nemôže byť dôvodom na prípadné sťažnosti a reklamácie.

Pamätajte!

Pranie topánok v práčke môže mať za následok stratu nároku na reklamáciu v záručnej dobe. Myslite prosím na túto skutočnosť skôr, ako sa rozhodnete prať obuv v práčke.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
biele lodičky, adidas tenisky damske, under armour tenisky, palladium, nike damske tenisky, dámske peňaženky, svadobne tenisky, tenisky na platforme

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť