Ako vyčistiť kožené topánky? Overené spôsoby

2 min.

Určite máte v skrini aspoň jeden pár kožených topánok. Nosíte ich po celý rok, preto je na mieste otázka: ako vyčistiť kožené topánky? Niekedy je ťažké vystihnúť ten správny moment – pri každodennom používaní sa obuv znečisťuje takmer nebadateľne. A každý predsa chce mať topánky ako nové čo najdlhšie!

Pozrite sa ako a čím bezpečne vyčistiť topánky z klasickej a svetlej kože – tak z vonkajšej, ako aj vnútornej strany.

Ako čistiť kožené topánky – univerzálne metódy

Čistenie kožených topánok vyžaduje pravidelnosť, ale aj základné vedomosti a dodržiavanie istých pravidiel a metód. V prípade čistenia topánok z kože v klasických farbách sa osvedčia univerzálne metódy, pri ktorých sa často využívajú produkty bežne dostupné vo väčšine domácností:

Tip experta

Na čistenie kožených topánok sa najlepšie osvedčí flanelová handrička – jej vlákna sú pre kožený povrch najjemnejšie, takže ho nemôžu poškodiť.

Ak týmto postupom nedosiahnete želaný efekt, skúste jednu z nasledovných metód.

Ako vyčistiť svetlé kožené topánky?

332

Tak, ako sa môžete pri čistení topánok z tmavej alebo farebnej kože obávať ich odfarbenia, v prípade čistenia svetlých kožených topánok môže byť nežiaducim javom, naopak, ich zafarbenie. Ak sa teda zamýšľate nad tým, ako čistiť svetlú kožu topánok, využite nasledovné metódy:

Pozor!

Nezabúdajte však, že takto vyčistené topánky je potrebné po vyschnutí dôkladne nakrémovať.

Ako vyčistiť vnútornú stielku topánok?

Čistenie kožených topánok z vnútornej strany je rovnako dôležité ako ich čistenie z vonkajšej strany. Topánky z kože ľahko pohlcujú vodu a pot. Dodržiavaním niekoľkých jednoduchých pravidiel, ako zaobchádzať s koženými topánkami, aby si zachovali svoju pôvodnú sviežosť aj zvnútra, predídete nepríjemnému zápachu alebo infekcii chodidiel:

Upozornenie!

Vyššie uvedené postupy vždy vopred testujeme na vlastnej obuvi. Môže sa ale stať, že tieto metódy nebudú vždy úspešné, čo môže mať za následok poškodenie obuvi. Nezabúdajte, že rady a tipy popísané v tomto článku používate na vlastné riziko a vyššie uvedený text nemôže byť dôvodom na prípadné sťažnosti a reklamácie.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
under armour tenisky, tenisky na platforme, palladium, gabor, hogl, nike damske tenisky, michael kors kabelky, nike air force 1 about you

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť