Ako vybrať topánky na široké chodidlo?

2 min.

Dĺžka vložky presne sedí, ale šírka nie, v dôsledku čoho obuv správnej veľkosti spôsobuje otlaky. Je vám to povedomé? V tom prípade máte pravdepodobne široké chodidlá a s tým úzko súvisí – problém s výberom vhodnej obuvi. V tomto článku vám pomôžeme s výberom ideálnych topánok. Poradíme vám, akú obuv zvoliť na široké chodidlo.

Nové topánky si vždy kupujete s nádejou, že sa po určitom čase roztiahnu? Alebo si možno vyberáte o číslo väčšie modely, ktoré zasa nie sú prispôsobené dĺžke vášho chodidla? Už nemusíte!

Topánky na široké chodidlo a vysoký priehlavok – na čo sa zamerať?

Začnime od teórie. Čo je to šírka chodidla? Takýmto spôsobom sa určuje jeho hrúbka, ktorá zohľadňuje štyri parametre:

Výrobcovia obuvi začínajú brať čoraz častejšie do úvahy fakt, že nie všetky chodidlá tej istej veľkosti budú mať rovnakú šírku, preto niektorí využívajú trojstupňovú škálu, v ktorej uvádzajú tento rozmer. E znamená úzke chodidlo, G – štandardné a H – široké. Niekedy sú dostupné aj „polovičné veľkosti”, napr. G ½ alebo H ½. Pri výbere topánok sa preto zamerajte práve na takéto označenia. Hoci nejde zrovna o najprecíznejšiu škálu, určite vám uľahčí výber vhodnej obuvi a pomôže pri hľadaní širokých dámskych topánok.

Tajomstvo spočíva v priehlavku

Ako zistíte, či máte vysoký priehlavok, niekedy hovorovo nazývaný aj nart? Najjednoduchším riešením bude vodný test. Mokré chodidlo postavte na list papiera. Chodidlo s bežným priehlavkom zanechá odtlačok, na ktorom vidieť výrazný výklenok v stredovej časti podrážky (jeho najvyklenutejší bod by mal siahať viac-menej do miesta na úrovni druhého alebo tretieho prsta na chodidle). Ak je výklenok plytší – máte nízky priehlavok. Vysoký priehlavok, typický pre široké chodidlo, zanechá stopu s väčším výklenkom.

Ako nosiť široké topánky?

Majiteľky širokých chodidiel by si mali vyberať koženú alebo semišovú obuv. Sú to elastické materiály, ktoré sa prispôsobia pohybom chodidla, vďaka čomu chodidlo nezaťažujú tak, ako syntetické materiály. Vyhnite sa topánkam s úzkymi remienkami. Otlačia sa na chodidlo a budú vyvolávať diskomfort. Najlepšie sandále na široké chodidlo sú tie so širšími remienkami. Rovnako pekne budú pôsobiť napr. s letnými šatami. Dámske topánky na široké chodidlo musia byť nasúvacie a nesmú byť príliš tesné. Preto budú pre vás ideálne mokasíny, espadrilky alebo balerínky – ale len tie, ktoré nemajú remienok pridržiavajúci chodidlo.

Tip módnej expertky

Vyhnite sa topánkam so špicatou alebo hranatou špičkou. Takýto typ topánok chodidlo opticky rozširuje a spôsobuje, že dolná časť postavy vyzerá masívne.

Obuv na široké chodidlo na špeciálne príležitosti

Je pre vás hľadanie elegantných topánok na široké chodidlo výzvou? Mnohí výrobcovia zavádzajú do svojej ponuky modely so šírkou H, vďaka čomu už nie ste odkázaná na plochú obuv! Najpohodlnejšou verziou sú lodičky na nevysokej platforme alebo hrubom opätku, s okrúhlou špičkou, v ktorých majú topánky značnú slobodu. Sú dostupné v mnohých farbách, vďaka čomu si bez problémov vyberiete aj modely na slávnostné príležitosti.

Firmy vyrábajúce športovú obuv vedia, že topánky sú základ dobrého tréningu. Preto mnohí výrobcovia zaradili do svojej ponuky aj špeciálne športové topánky na široké chodidlo, aby športovcom zaistili maximálny komfort.

Ak vám topánky nesadnú, v eobuv máte 30 dní na bezplatné vrátenie topánok. Môžete teda objednávať a skúšať do sýtosti!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
hogl, zateplene cizmy, zimne topanky panske, dámske ruksaky, inuikii, elegantné členkové čižmy, ccc, hoka tenisky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť