Ako vybrať náušnice podľa typu tváre?

2 min.

Náušnice sú jedným z najčastejšie vyberaných typov bižutérie. Výber je taký široký, že sa hodia tak na formálne príležitosti, ako aj na každodenné nosenie. Navyše, náušnice prispôsobené typu tváre dokážu zvýrazniť krásu a zamaskovať nedokonalosti. Naučte sa tento typ bižutérie vyberať správne.

Napichovacie, visiace náušnice alebo kruhy – v akom modeli budete vyzerať najlepšie?

Aké náušnice k okrúhlej tvári?

Ak má vaša tvár podobnú dĺžku a šírku, máte nízke čelo a plnšie líca, dá sa jednoznačne povedať, že máte okrúhlu tvár. Úlohou bižutérie bude jej optické zoštíhlenie a predĺženie.

Najlepšie náušnice pre vás: predovšetkým visiace. Dobrým riešením budú aj hranaté či štvorcové modely zakončené výrazným, ostrým tvarom. Môžete nosiť aj napichovacie náušnice – nezabúdajte však na to, aby mali hranaté tvary.

Vyhýbajte sa: náušniciam v tvare kruhov alebo guľôčok.

Náušnice k obdĺžnikovej tvári

Výrazné lícne kosti, široká sánka a čelo – tieto vlastnosti sú špecifické pre obdĺžnikovú tvár. Ak ste jej majiteľkou aj vy, mali by ste siahať po náušniciach, ktoré zjemnia ostré črty.

Najlepšie náušnice pre vás: dámy s hranatou tvárou by mali siahať po bižutérii, ktorým by sa naopak mali vyhýbať ich priateľky s plnšími lícami. Najlepšie budú vyzerať v kruhových náušniciach a modeloch s jemnými tvarmi. Náušnice k tejto tvári by sa mali končiť vo výške brady.

Vyhýbajte sa: bižutérii s geometrickými a ostrými tvarmi.

4952

Bižutéria pre hranatú tvár

Hranatá tvár, známa aj pod názvom úzka, sa vyznačuje podobnými vlastnosťami ako obdĺžniková. Jediným rozdielom je fakt, že tá prvá je podstatne dlhšia.

Najlepšie náušnice pre vás: s jemným, decentným tvarom – ideálne budú kruhy, guľôčky alebo náušnice v tvare slzičky.

Vyhýbajte sa: modelom, ktoré sa nebudú hodiť k obdĺžnikovej tvári.

Ako vybrať náušnice podľa typu tváre? Trojuholníková tvár

Ste majiteľkou širokého čela, špicatej brady a výrazných lícnych kostí? V takom prípade sa môžete pochváliť trojuholníkovou tvárou. Pri výbere bižutérie sa zamerajte na modely, ktoré rozširujú dolné partie líc a dodávajú im pravidelný tvar.

Najlepšie náušnice pre vás: čo najvýraznejšie, s geometrickými a ostrými formami. Ak sa rozhodujete pre visiace náušnice, vyberte si také, ktorých najmasívnejší prvok sa bude nachádzať vo výške brady a pritiahne pozornosť na toto miesto, pričom ho zároveň opticky rozšíri.

Vyhýbajte sa: rovným visiacim náušniciam, ktoré ešte viac zoštíhlia tvár.

4953

Aké náušnice k oválnej tvári?

Majiteľky oválnej tváre sú snáď v najlepšej pozícii – ich tvár je najpravidelnejšia, vďaka čomu si môžu dovoliť snáď každý model náušníc! Ideálne budú vyzerať vo veľkej, geometrickej bižutérii, ktorá zvýrazní pravidelné črty tváre. Jediným problematickým modelom môžu byť dlhé náušnice, ktoré sa končia pod úrovňou brady – tvár môže v takom prípade vyzerať príliš podlhovasto, čo opticky naruší ideálne proporcie.

Ako vidíte, výber náušníc podľa typu tváre nemusí byť taký problematický, ako by sa mohlo zdať! V našom ďalšom článku na blogu nájdete päť praktických tipov, ako kombinovať bižutériu. Objavte širokú ponuku bižutérie a ozdôb dostupných na stránke eobuv.sk a nájdite ideálny doplnok ku každému outfitu!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
panske tenisky, black friday 2022, ccc, dievcenske cizmy, elegantné členkové čižmy, zateplene gumaky, hoka tenisky, adidas superstar

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť