Ako vybrať kabelku k postave?

2 min.

Výber vhodného oblečenia v závislosti od typu postavy dokáže zázraky. Určite viete, v akých modeloch a farbách vyzeráte najlepšie, a preto si takéto produkty aj starostlivo vyberáte. Vedeli ste však, že kabelka, a teda doplnok, ktorý nám robí spoločnosť každý deň, môže rovnakým spôsobom vplývať na vašu postavu? Zistite, aké kabelky by ste si mali vyberať.

Okrem dizajnu, obľúbenej značky alebo materiálu kabelky, by ste mali brať do úvahy aj to, či sa hodí k vašej postave.

Začneme od základného pravidla, ktorým sa riadi väčšina štylistov:

Čím väčšiu veľkosť nosíte, tým väčšia by mala byť vaša kabelka.

Malé kabelky

Začnime od malých dámskych kabeliek, ktoré sú skutočne vkusným doplnkom. Treba však vedieť, že v prípade vysokých žien plnších tvarov opticky zväčšujú postavu. Ak si preto zvolíte neveľkú listovú kabelku a budete ju držať v ruke vo výške stehien, postava bude vyzerať ešte masívnejšie. Malé modely kabeliek si preto môžu dovoliť najmä štíhle dámy nižšieho vzrastu.

Tip módnej expertky:

To, že máte plnšie tvary ešte neznamená, že elegantné šaty nemôžete doplniť formálnou kabelkou. V bohatej ponuke modelov nájdete aj väčšie (mimoriadne módne) listové kabelky.

Stredné kabelky

Kabelky strednej veľkosti sú nielenže praktické z hľadiska svojej priestrannosti, ale navyše sa aj hodia k mnohým typom postáv. Nezaťažia postavu drobných žien tak, ako by to bolo v prípade veľkej shopper tašky. Budú najvhodnejšou voľbou pre nižšie dámy plnších tvarov, u ktorých by veľká kabelka opticky skrátila postavu. Rovnako dobre budú so strednými kabelkami vyzerať aj vysoké a štíhle dámy.

Veľké kabelky

Objemné kabelky väčších rozmerov budú zásahom do čierneho v prípade vysokých štíhlych dám. Pri takejto postave nie je problematická ani xl shopperka. Naopak, postava bude vďaka nej opticky nižšia. Veľké kabelky sú skvelou voľbou aj pre dámy s veľkosťou plus size. Kým malé kabelky zvýrazňujú pevnejšie stehná a ramená, väčšia kabelka bude vyzerať prirodzenejšie a odpúta pozornosť od nedokonalostí.

Spôsob, akým nosíte kabelku, má svoj význam

Teraz už viete, ako vybrať kabelku k postave. Rovnako dôležité je aj to, akým spôsobom ju budete nosiť. Riaďte sa nasledovnými pravidlami:

5277
5278

Tip módnej expertky:

Patríte k nízkym dámam? V takom prípade nenoste kabelku vo výške bokov. V opačnom prípade si opticky skrátite nohy a súčasne celú postavu.

Veríme, že vďaka našim tipom sa vám podarí ľahko určiť, aká kabelka bude vhodná pre vašu postavu. A v prípade, ak hľadáte novú kabelku, nechajte sa inšpirovať článkom o najmódnejších kabelkách na sezónu jeseň-zima.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
biele lodičky, nike damske tenisky, svadobne tenisky, tenisky na platforme, svadobne topanky, nike jordan, ruksak, nike air force

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť