Ako vybrať detské kožené sandále? Spoznajte overené metódy

2 min.

Vedeli ste, že nadmerné potenie nôh u detí môže spôsobiť kožné infekcie a zároveň zvyšovať riziko odrenín? Každoročne s týmto problémom bojuje množstvo rodičov. Tentokrát mu však môžete ľahko predísť – neskoro na jar a v lete zaobstarajte svojmu drobcovi detské kožené sandále. Nezabudnite na vhodný výber!

Chcete vedieť, ako správne vybrať obuv? Čítajte ďalej a nájdete odpoveď.

Zamerajte sa na materiál

Vychádzajúc zo známeho príslovia môžeme povedať, že ,,koľko ľudí, toľko chutí”. Skôr ako sa teda rozhodnete pre nákup detských sandálov z prírodnej kože, venujte ešte chvíľku vlastnostiam lícovej a semišovej kože, z ktorej môžu byť vyrobené letné topánky pre vašu ratolesť.

Lícová koža:

Semišová koža:

Pri výbere kože sa zamerajte na tie vlastnosti, na ktorých vám najviac záleží!

Tip módnej expertky

Bez ohľadu na to, z akého typu kože zvolíte sandále pre vaše dieťa, používajte aj impregnáty, ktoré predlžujú ich životnosť. Nezabúdajte na to, že dieťa sa v zápale hry nebude sústrediť na to, aby nezničilo topánky, preto je ich ošetrovanie práve vašou úlohou.

Podrážka je dôležitá

Stáva sa, že podrážka kožených sandálov pre deti sa pri ich výbere nezohľadňuje. Rodičia sa zameriavajú najmä na materiál, z ktorého sú vyrobené remienky udržiavajúce topánku na nohe, avšak práve podrážka vo veľkej miere zodpovedá za správne uloženie chodidiel v týchto topánkach!

888

Pozrite si ponuku detských kožených sandáliek na korkovej podrážke značky Pepe Jeans.

Najlepšou podrážkou v sandáloch pre dieťa je podrážka vyrobená z elastickej peny, ktorá sa prispôsobí chodidlu. Býva aj tvrdší variant – korková podrážka, v ktorej je tvar chodidla dieťaťa vopred vytlačený. Pozornosť venujte aj tvaru podrážky, ktorá by mala byť širšia v oblasti prstov, pretože detské chodidlo sa neustále vyvíja a príliš úzka topánka by mohla byť nepohodlná.

Vyberte správnu veľkosť kožených detských sandálov

Správne zvolená veľkosť topánok je pre dosiahnutie pohodlia vášho dieťaťa kľúčová. My však vieme, že hľadanie správnej veľkosti topánok pre netrpezlivé dieťa býva veľmi náročné. Odporúčame vám preto využiť jeden z overených spôsobov merania chodidla a pri výbere topánok sa riadiť v závislosti od získaného výsledku:

Viac o správnom výbere veľkosti topánok sa dočítate v tomto článku.

Zapínanie detských sandálov

Okrem remienkov udržiavajúcich sandále na nohe dieťaťa, je z hľadiska pohodlia rovnako dôležité aj zapínanie. Rozhodne najlepším riešením sú detské sandále zapínané na suchý zips – z takýmto typom zapínania si poradí každé dieťa a vám zároveň uľahčí život v situáciách, kedy budete potrebovať dieťa rýchlo vychystať. Iným variantom sú pracky, ktoré pôsobia zaujímavejšie ako suché zipsy, ale sú vhodné skôr pre deti od 7 rokov.

Umožnite dieťaťu, aby pri výbere topánok pomáhalo!

Ako dosiahnuť, aby si dieťa s radosťou obúvalo svoje sandále? Tak, že si ich bude vyberať spolu s vami! Ak budú topánky spĺňať funkčné požiadavky, ktoré si stanovíte, umožnite dieťaťu, aby si vybralo farbu a vzor. Ako sa vyhnúť konfliktu? Vyberte maximálne tri modely sandálov a dovoľte dieťaťu, aby si spomedzi nich vybralo. Táto metóda sa osvedčí najmä pri nákupoch cez internet, kde vaša ratolesť vidí len vami vybrané modely. Pozrite si ponuku internetového obchodu eobuv, v ktorej zaručene nájdete modely, ktoré budú spĺňať vaše kritériá.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
dámske ruksaky, dievcenske cizmy, lasocki, ccc, zimne topanky panske, vans, zimne topanky, hogl

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť