Ako viazať topánky? Originálne spôsoby, ktorými sa odlíšite od ostatných

2 min.

Hoci by sa mohlo zdať, že šnurovanie topánok je hračka a banálna záležitosť – nie je to tak! Ako viazať topánky nápadito a zaujímavo? Presvedčte sa sami, ako jednoducho môžete z obyčajných šnúrok urobiť štýlový prvok, ktorý zmení celý váš outfit na nepoznanie. V tomto článku nájdete tie najmódnejšie inšpirácie!

Viazanie šnúrok nemusí byť ani zďaleka nudné! Pozrite si spôsoby kreatívneho využitia obrovského potenciálu, ktorý drieme v tomto praktickom doplnku.

Stavte na farebné šnúrky!

Odkiaľ začať? Od šnúrok! Dnes už šnúrky nenájdete len v klasickej bielej a čiernej farbe, ale vo všetkých farbách dúhy. Vďaka tomu získate široké možnosti tvorby vašich outfitov. Okrem toho šnúrky sú veľmi jednoduchým a finančne nenáročným spôsobom, ktorým ozvláštnite a zatraktívnite staré topánky!

Ak vám záleží na jemných detailoch, zvoľte si pastelovú ružovú, svetlomodrú alebo mätovú. Chcete svoj look rozžiariť? Rozhodnite sa pre žlté šnúrky, ktoré perfektne vyzerajú na topánkach so žltými, bielymi alebo čiernymi akcentmi.

Máte chuť na niečo výrazné? V takom prípade si k bielym sneakersom vyberte iskrivo ružové, fialové alebo krikľavo zelené šnúrky.

Môžete zároveň vyskúšať kontrastnú kombináciu v štýle duotone. K topánkam si vyberte tmavé šnúrky alebo naopak. Ideálna bude čierno-biela kombinácia.

Móda, predovšetkým tá pouličná, je hravá a miluje porušovanie pravidiel – smelo experimentujte so šnúrkami v dvoch farbách.

394
Farebné šnúrky môžete viazať na mnoho spôsobov – tu sú niektoré z nich.

Ako viazať topánky, aby nebolo vidno šnúrky

Nemáte chuť na klasické šnurovanie na mašľu? Našťastie existuje spôsob viazania šnúrok tak, aby ich nebolo vidno. Je to veľmi jednoduché a zároveň módne! Zaviažte šnúrky, následne z topánky vysuňte jazyk a ukryte ich zaň. Dosiahnete skvelý efekt a okrem toho, topánky sa nebudú rozväzovať, pretože viazanie tým zafixujete. Pozrite si podobné sneakersy Bronx, ktoré môžete šnurovať na rôzne spôsoby.

395

Takéto riešenie sa osvedčí najmä v prípade sneakersov ako napr. adidas Falcon. Týmto spôsobom zvýrazníte charakteristický tvar jazyka s výrazným logom adidas Originals.

Šnurovanie topánok – po poslednú dierku?

Možno ste sa aj vy zamysleli nad poslednou dierkou ponechanou “napospas” v prípade členkových topánok Converse či Vans. Určite to nie je z nedbanlivosti používateľov týchto topánok, práve naopak. Je to zámer.

Pokiaľ chcete zvýrazniť uvoľnený charakter outfitu, môžete pri viazaní topánok vynechať posledný otvor a v prípade vysokých tenisiek – aj dve. Nezabúdajte však, že topánky budú takýmto spôsobom menej stabilné. Keď teda plánujete jazdiť na skateboarde alebo kolobežke, zašnurujte ich až do konca. Obe verzie viazania budú vyzerať dobre, najmä ak šnúrky schováte do vnútra.

Viete, že…

V roku 1932 legendárnemu modelu Converse Chuck Taylor pribudli dve dierky z bočnej strany zvršku topánky. Hoci sa môže zdať, že ich hlavnou funkciou bola ventilácia, v skutočnosti slúžili na prevliekanie šnúrok. Zabezpečovali lepšiu stabilitu pri hre basketbalu.

Širšie šnúrky, viac možností

Preferujete výrazné zdobenie ako napríklad mašle? Široké šnúrky pripomínajúce trblietavé stuhy sa vám určite zapáčia. Obuv s takýmito šnúrkami má na to prispôsobené pútka. Takéto riešenia majú niektoré modely sneakersov Puma, ako napr. Vikky, Basket Heart alebo Suede Heart.

Spôsob viazania členkových topánok

Ako viazať šnúrky vo vysokých topánkach ako sú napr. snehule na šnurovanie? Využite ich vysoký zvršok charakteristického tvaru a omotajte okolo neho šnúrky. Pozrite sa, ako štýlovo môžu vyzerať zimné topánky Tommy Jeans – model zateplený kožušinkou s hrubšími šnúrkami s potlačou pripomínajúci trekingovú obuv:

Je to dokonalé riešenie pre fanúšikov modelov moon boot, ale rovnako dobre ich využijete aj vo vysokých teniskách alebo workeroch.

Ako sami vidíte, existuje množstvo spôsobov viazania šnúrok. Všetko závisí len od vášho štýlu a vkusu. Nebojte sa experimentovať, najmä s farbami! Ak sa chcete o spôsoboch viazania šnúrok dozvedieť viac, prečítajte si aj článok o tom, ako správne navliecť šnúrky do topánok na rôzne príležitosti.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť