Ako sa zrodila myšlienka vytvoriť priedušné topánky? Príbeh značky Geox

2 min.

Táto veľmi obľúbená značka topánok uzrela svetlo sveta v Taliansku. Úspech dosiahla nečakane rýchlo. Príbeh značky Geox je skutočne nevšedný. Ak sa preto chcete dozvedieť viac – čítajte ďalej! Ako vznikli tieto priedušné topánky a čomu vďačia za svoj veľký úspech? Pohodlne sa usaďte a odhaľte ich tajomstvo.

Značka Geox patrí k lídrom talianskeho trhu a je jedným z najdôležitejších výrobcov obuvi v Európe. Ako sa z malej skromnej firmy zrodil svetový gigant?

Tajomstvo úspechu značky Geox

Príbeh značky Geox siaha do roku 1995. Vtedy sa taliansky výrobca vína Mario Polegato zúčastnil na konferencii v púštnom štáte Nevada. Po náročných prednáškach sa rozhodol, že sa prejde po okolí. Keďže bol veľmi horúci deň, cítil, ako sa jeho chodidlá zahrievali a všetka vlhkosť sa držala vo vnútri topánky. Chcel nohám pomôcť, a tak z tašky vybral vreckový nožík a… vyrezal otvory v podrážkach. Týmto veľmi spontánnym spôsobom sa zrodil nápad vyrábať topánky s perforovanými podrážkami.

Vynaliezavý Talian vypracoval po návrate do svojho rodiska netypickú koncepciu. Zašil sa do malej rodinnej fabriky obuvi, kde vytvoril a následne patentoval prvý pár topánok s podošvou, ktorá umožňovala prienik vzduchu.

308

Zdĺhavá práca spočívajúca v tvorbe priedušnej podošvy sa vyplatila

Viete, že…?

Mario Polegato použil pri výrobe podrážky typ gumy, ktorá sa využívala v projektoch NASA.

A hoci sa spočiatku výtvor zakladateľa značky Geox nestretol s pozitívnym ohlasom, po viacerých testoch a skúškach úspešne expandoval na trh. Dnes firma prosperuje a topánky Geox Respira (a nielen tie!) nosia státisíce spokojných klientov po celom svete. V roku 2002 získal zakladateľ firmy ocenenie „Podnikateľ roka“, ktoré udeľuje medzinárodný koncern Ernst&Young a o dva roky neskôr sa podnik dostal na burzu, kde jeho zisky neustále rastú!

Topánky s filozofiou

Samotný názov značky pozostáva z dvoch častí. Je spojením gréckeho slova „geo” (zem) a písmena „x”, symbolizujúceho moderné technológie. Priedušné topánky sú stretom dvoch živlov – zeme, po ktorej kráčame a vzduchu, ktorý vdychujeme. Ich filozofiou je komfort. Perforovaná podrážka s membránou je na trhu fenoménom. Nielenže umožňuje chodidlám dýchať, ale zároveň ich chráni pred dažďom. Topánky značky Geox nespôsobujú potenie nôh a tým zároveň chránia chodidlo pred vznikom nepríjemného zápachu a plesňových infekcií.

Viete, že…?

Technologické riešenia, ktoré sa používajú pri výrobe obuvi značky Geox sú chránené viac ako 40 patentmi!

Kde kúpiť topánky Geox?

Ponuka značky Geox je pestrá a zahŕňa tak športovú (vrátane sneakersov Geox), ako aj elegantnú obuv (lodičky alebo poltopánky Geox), koženú galantériu či dokonca oblečenie. Jej predajne sa vyskytujú v hojnom počte prevažne v Európe, ale nielen tam. Produkty Geox sú dostupné aj v Číne a USA či na Pobreží Slonoviny, čo spolu tvorí viac ako 700 predajných miest, ak nerátame distribučné partnerské obchody!

Ak premýšľate, kde kúpiť topánky Geox, navštívte internetový obchod eobuv.sk. Neváhajte a vyberte si značku, ktorú si zamilovali milióny ľudí po celom svete!

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť