Ako sa zbaviť zápachu zatuchliny z topánok?

2 min.

Vaše topánky boli niekoľko mesiacov odložené v pivnici alebo zmokli a uvoľňujú nepríjemný zápach? Netrápte sa – to ešte neznamená, že je všetko stratené. Existujú aj bezpečné a jednoduché metódy na osviežovanie obuvi. V tomto článku vám poradíme, ako odstrániť zápach zatuchliny z topánok a ako zároveň predchádzať jeho vzniku.

Pre nepríjemný zápach nemôžete svoje topánky vôbec používať a vy neviete, čo s tým? Poradíme vám!

Ako odstrániť pleseň z topánok? Profesionálne a bezpečne

Na internete sa nachádza množstvo informácií o tom, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z topánok. Tieto metódy vám však neodporúčame, pretože nikdy nemáte istotu, či sa topánky nezničia. Namiesto toho sa rozhodnite pre jemnejšie, ale efektívne riešenia. Aké?

Osviežovače a dezodoranty do topánok

Ak sa chcete rýchlo zbaviť zápachu z topánok, zaobstarajte si špeciálny osviežovač do topánok. Je dostupný vo forme dezodorantu alebo spreju a jeho úlohou je neutralizácia nepríjemného zápachu. Niektoré z nich, napr. dezodorant Coccine, obsahuje nanočastice striebra a oxidu kremičitého. Ako funguje táto zmes?

– striebro predchádza rozvoju mikroorganizmov,

– oxid kremičitý pohlcuje nepríjemný zápach.

2826

Dezodoranty do topánok sú rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako sa zbaviť zápachu zatuchliny z topánok.

Ako používať dezodorant na topánky? Návod sa vždy nachádza na obale produktu. Vo väčšine prípadov je potrebné z uvedenej vzdialenosti dôkladne nastriekať obuv a počkať, kým úplne vyschne. Takéto prípravky chránia chodidlá pred vznikom plesňových ochorení a množením baktérií.

Šampón na topánky

Vaše topánky uvoľňujú tak intenzívny nepríjemný zápach, že si možno kladiete otázku, či bude vôbec možné zbaviť sa ho. Siahnite po šampóne na topánky. Tento produkt dokáže z topánok veľmi efektívne odstrániť nečistoty a mimoriadne ľahko sa používa. Väčšina produktov tohto typu je zakončená aplikátorom, pomocou ktorého je čistenie a osviežovanie topánok veľmi jednoduché. Veď nakoniec, posúďte sami:

https://www.youtube.com/watch?v=HhY94TWTICs

V sortimente topánok nájdete šampóny na všetky materiály: kožu, semiš, nubuk alebo textil a rovnako na rôzne farby.

Predchádzajte vzniku zápachu zatuchliny v topánkach

Aj v tomto prípade platí staré známe, že je lepšie predchádzať ako liečiť. Ešte skôr, ako si prvýkrát obujete topánky, môžete urobiť opatrenia, ktoré zabránia vzniku nepríjemného zápachu. Jednou z efektívnejších metód je impregnácia. Vďaka nej zostanú topánky suché aj v daždivých podmienkach (čo ale neznamená, že v nich môžete chodiť po kalužiach) a súčasne prepúšťajú vzduch, vďaka čomu nedochádza k prepoteniu chodidiel.

Tip experta:

V nenaimpregnovaných topánkach materiál nasiaka vlhkosťou a na látke vzniká bariéra, ktorá zabraňuje prúdeniu vzduchu. Pot nahromadený vo vnútri topánok má za následok, že topánky a ponožky sú vlhké, v dôsledku čoho môžete pociťovať chlad. Navyše, po príchode domov môžete cítiť zápach zatuchliny. Preto sa oplatí topánky impregnovať.

V eobuv nájdete impregnáty na každý typ topánok: látkové, semišové, z nubuku alebo lícovej kože.

Ako sa zbaviť zápachu vlhkosti v topánkach? Použite vložky do topánok

Ako odstrániť zápach zatuchliny z topánok? Po odskúšaní vyššie uvedených tipov umocnite efekt sviežosti a zabráňte vzniku nepríjemného zápachu vďaka použitiu vložiek do topánok. Môžete sa rozhodnúť pre klasické osviežujúce varianty, avšak v tejto konkrétnej úlohe sa najviac osvedčia antibakteriálne verzie.

2827

Vložky vám pomáhajú uchovať sviežosť topánok dlhšiu dobu.

Tip módneho experta:

Ak bojujete so zápachom zatuchliny v topánkach, siahnite po osviežujúcich vložkách s iónami striebra. Táto zložka spomaľuje proces šírenia baktérií a ich rôznych kmeňov, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach.

Ako vidíte, zbaviť sa zápachu zatuchliny z topánok vôbec nie je také náročné. Ak bojujete s problémom intenzívnej špecifickej vône nových topánok, prečítajte si náš ďalší článok na našom blogu, z ktorého sa dozviete, ako ho neutralizovať.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
dámske ruksaky, halovky, damsky batoh, panske tenisky, inuikii, zimne topanky, hogl, elegantné členkové čižmy

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť