Stáva sa, že topánky, ktoré vám mali sadnúť ako uliate… neboli dobrou voľbou. Zips – aj napriek všemožnému úsiliu − nemôžete zapnúť a vám pomaly dochádza trpezlivosť. Skôr ako to definitívne vzdáte, si prečítajte náš článok. Radi vám poradíme, ako bezpečne roztiahnuť sáru v oblasti lýtok!

Plné lýtka sú vašou nočnou morou a odrádzajú vás od nákupu nových čižiem? Len žiadne obavy – prichádzame vám na pomoc!

Ako roztiahnuť sáru na čižme?

Dovoľte nám, aby sme vám hneď na úvod dali dôležitú radu. Neexperimentujte s riskantnými “zákrokmi” na topánkach. Rozširovanie sáry na čižmách patrí do rúk kvalifikovaného obuvníka alebo garbiara (odborník zaoberajúci sa spracúvaním kože).

Majstri obuvníckeho remesla dokážu roztiahnuť zvršok topánky tak, aby nijakým spôsobom neutrpel materiál, z ktorého je vyrobený. Častým riešením je našitie gumového klina v blízkosti zipsu alebo prestrihnutie zvršku v mieste švíka. Táto služba nie je nákladná – stojí len zopár eur – a zaručene pocítite rozdiel. Okrem toho, sáru možno takýmto spôsobom roztiahnuť aj o niekoľko centimetrov.

Náš tip

Ak máte problém so zapínaním čižiem v lýtku, sáru jemne zosuňte nadol. Zips jednoduchšie zapnete na mieste, kde je obvod nohy užší a následne ju potiahnite nahor.

2641

Ako rozšíriť sáru čižiem? Niekedy sa oplatí dať na rady odborníka.

Je rozťahovanie sáry nutné? Ide o núdzové riešenie

Nezabúdajte, že na eobuv.sk máte až 30 dní na vrátenie tovaru z pohodlia domova.

Pri najbližšom nákupe čižiem… buďte dôsledná. Skvelým riešením budú modely so širokou, riasenou sárou. Sú nielenže praktické, ale aj mimoriadne štýlové a obľúbené medzi celebritami. Prečítajte si náš ďalší článok na blogu, z ktorého sa dozviete, v akých outfitoch budú topánky so širokou sárou vyzerať najlepšie.

2642

Čižmy s rozšírenou sárou sú synonymom pohodlia.

Veríme, že naše tipy boli pre vás užitočné a teraz už viete, ako roztiahnuť sáru na čižmách alebo – ako sa vyhnúť tomuto problému. Odporúčame vám aj ďalšie články na našom blogu, z ktorých sa dozviete, ako roztiahnuť iné typy topánok:

Autor

Agnieszka Bednarek

Som estetičkou a milovníčkou nekonvenčných kombinácií a martensiek. Stotožňujem sa s heslom Salvadora Daliho − „základom všetkých úspechov je... oblečenie!". Mám veľkú záľubu v šití a ručných prácach. Rada definujem nedefinované.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť