Ako rozchodiť lodičky?

2 min.

Krásne lodičky často zvádzajú k nákupu. Občas sa ale stáva, že aj keď ste si ich niekoľkokrát vyskúšali, nakoniec sú vám predsa len trochu tesné. Rozhodne sa s tým dá niečo urobiť! Existuje niekoľko spôsobov, ako ich roztiahnuť tak, aby vám sadli ako uliate.

Nemusíte ich odovzdávať do opravy obuvi, stačí použiť doplnky na rozťahovanie obuvi alebo vyskúšať osvedčené domáce triky. Prinášame vám niekoľko tipov, ako v domácich podmienkach bezpečne roztiahnuť lodičky.

Najjednoduchším spôsobom bude lodičky obuť na nohy oblečené do hrubých a vlhkých ponožiek. Takto kráčajte v lodičkách denne najlepšie niekoľko desiatok minút. Vlhkosť materiál zmäkčí a ten sa vďaka tomu mierne roztiahne a prispôsobí sa vášmu chodidlu. Lodičky vás už nebudú odierať. Pamätajte, že ponožky stačí len ľahko navlhčiť, pokiaľ by z nich kvapkala voda, mohlo by dôjsť k poškodeniu obuvi. Inou metódou je použitie vodnej pary. Stačí niekoľko minút pridržať lodičky nad hrncom vriacej vody a následne sa v nich prejsť.

Inou metódou je použitie suchého tepla, vysoká teplota zvyšuje elasticitu kože alebo semišu. Oblečte si hrubé ponožky a obujte lodičky, na špičky topánok nasmerujte fén na vlasy. Nastavte najslabší výkonnostný stupeň a zvršok obuvi prehrievajte 1 – 2 minúty a keď topánky vychladnú, prejdite sa v nich. Podľa potreby celý postup opakujte, až kým koža dostatočne nepovolí. Tepelný zdroj držte v bezpečnej vzdialenosti od topánok.

Bezbolestné spôsoby rozťahovania lodičiek

Ak sa vám vyššie uvedené spôsoby na rozťahovanie obuvi zdajú časovo náročné, skúste iné, rýchlejšie metódy. Upozorňujeme, že ide o oveľa riskantnejšie spôsoby, ako dosiahnuť roztiahnutie materiálu. Budete potrebovať noviny a lieh. Noviny zľahka navlhčite liehom a následne ich vytvarujte do veľkých guľôčok rovnako, ako keď noviny používate na vysušenie premočených topánok. Noviny napustené liehom vložte do topánok a nechajte stáť niekoľko hodín alebo cez noc.

Upozornenie!

Hoci je táto metóda účinná, nie je vhodná pre svetlé lodičky – alkohol by ich mohol odfarbiť. Ak chcete túto metódu použiť na svetlú obuv, noviny navlhčite namiesto liehu vodou. Nezabúdajte na to, že noviny majú byť vždy len jemne navlhčené, nie mokré!

Ďalšou metódou je použitie vody a vreciek so zipsovým uzáverom. Naplňte ich vodou, vypustite prebytočný vzduch a dôkladne ich uzavrite. Opatrne ich umiestnite do lodičiek a takto pripravenú obuv vložte na niekoľko hodín do mrazničky. Voda vo vreckách zväčší objem a dôjde k roztiahnutiu obuvi. Vrecká musia byť naplnené vodou rovnomerne, vytvorený ľad môže v opačnom prípade topánky deformovať. Po vybratí topánok z mrazničky ihneď vyberte vrecká s ľadom. Ak by sa vrecká pretrhli, voda môže obuv poškodiť.

Rozťahovače obuvi – zabudnite na nepohodlné lodičky!

Nechcete riskovať domáce triky? Stavte na špeciálne napínadlá určené na rozťahovanie obuvi. Takéto pomôcky bezpečne zvyšujú elasticitu kože. Vďaka tomu sa obuv ľahšie prispôsobí chodidlu.

Hovorí sa, že je ľahšie ochoreniam predchádzať, ako ich liečiť. Preto sa pred nákupom uistite, či ste si zvolili správnu veľkosť topánok. Ak sa predsa len stane, že sa s veľkosťou netrafíte a nechcete si lámať hlavu nad tým, ako nové lodičky roztiahnuť, na eobuv.sk máte 30-dňovú lehotu na vrátenie tovaru.

759

Páčia sa vám lodičky na fotografii? Podobné nájdete v obchode eobuv.sk

Upozornenie!

Vyššie uvedené postupy vždy vopred testujeme na vlastnej obuvi. Môže sa ale stať, že tieto metódy nebudú vždy úspešné, čo môže mať za následok poškodenie obuvi. Nezabúdajte, že rady a tipy popísané v tomto článku používate na vlastné riziko a vyššie uvedený text nemôže byť dôvodom na prípadné sťažnosti a reklamácie.

Pamätajte!

Pranie topánok v práčke môže mať za následok stratu nároku na reklamáciu v záručnej dobe. Myslite prosím na túto skutočnosť skôr, ako sa rozhodnete prať obuv v práčke.

Odporúčané
logo signet
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
Dámske sneakersy Guess, Kabelky Pinko, Dámska obuv Gino Rossi, Kabelky Guess, Kabelky Calvin Klein, Kabelky Furla, Pánska obuv Columbia, Členkové čižmy Guess

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť