Ako naučiť dieťa viazať šnúrky? Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

2 min.

Viazanie šnúrok je pre dieťa neraz veľkou výzvou. Hoci je techník hneď niekoľko, nie každá je efektívna. Nestrácajte nádej po prvých (či dokonca viacnásobných) neúspešných pokusoch, pretože vám prichádzame na pomoc. Naučiť sa viazať šnúrky nie je až také ťažké, ako by sa mohlo zdať. Ak použijete trochu fantázie, môže to byť dokonalá zábava pre vás oboch!

Učenie sa, ako dobre vieme, vyžaduje trpezlivosť. Existujú ale triky, vďaka ktorým to ide ľahšie. Ako naučiť dieťa ľahko viazať šnúrky? Sú rôzne metódy!

Šnurovanie detských topánok. Pekne po poriadku

Skôr, ako začnete dieťa učiť viazať šnúrky na „živom objekte”, použite najskôr lepenkový model. Dieťa sa bude lepšie sústrediť, keď nebude mať topánku na nohe. Okrem toho už samotná príprava šablóny bude zábava a motivuje ho k ďalším tréningom.

Ako pripraviť takýto model? Je to jednoduché! Vytvorte ho spoločne tak, že na kartón obkreslíte podrážku akejkoľvek topánky. Najlepšie maminej, otcovej alebo staršieho súrodenca. Čím väčší model, tým jednoduchšie sa s ním bude pracovať. Šablónu vystrihnite podľa načrtnutého obrysu a urobte v nej dierky – pomocou dierkovača alebo nožníc. Do otvorov navlečte šnúrky (stužky) a … ide sa na to! Aby sa drobec ľahšie naučil správne poradie jednotlivých činností, je dobré použiť rôzne farby šnúrok tak, ako na obrázku nižšie.

259

Tip experta

Aby ste viazanie šnúrok deťom spríjemnili, topánku vystrihnutú z kartónu zafarbite alebo zaujímavo vyzdobte. Môžete to urobiť pomocou nálepiek alebo farebných brmbolcov.

Pretože technika je dôležitá! Jednoduché a overené metódy šnurovania

Ako naučiť dieťa viazať šnúrky? Využite jeho fantáziu!

Metóda so zajačikom

Veľmi efektívna je hra na zajačika. Je nielen jednoduchá, ale najmä zaujímavá. Krok za krokom vám vysvetlíme, ako pri nej postupovať:

260

Túto techniku pochopíte ľahšie, keď si pozriete krátku video ukážku. Najlepšie spoločne s vaším pokladom!

Metóda s veveričkou

Zajačie ušká zlyhali a vy sa stále trápite, ako naučiť dieťa viazať šnúrky? Príbeh o nezbednej veveričke určite zaberie. Bolo to takto:

261

Pri viazaní šnúrok využite detskú fantáziu

Šnurovanie topánok v škôlke

Niečo iné je viazať šnúrky doma a iné v škôlke. V kolektíve neustále aktívnych rovesníkov je ťažké sústrediť sa na viazanie topánok, preto je kľúčové zvoliť vhodný spôsob. Ako sa naučiť viazať šnúrky tak, aby to dieťaťu zabralo len niekoľko sekúnd a nevyžadovalo to veľkú dávku koncentrácie? Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

Aby ste mali istotu, že ste túto techniku pochopili správne, pozrite si nasledovné video:

Už viete, ako naučiť dieťa šnurovať topánky, ale stále máte rôzne iné otázky a pochybnosti? Veľké množstvo praktických tipov nájdete na našom blogu. Topánky pre svojho drobca – či už šnurované alebo na suchý zips – nájdete v internetovom obchode eobuv.sk.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
damsky batoh, ccc, adidas superstar, dámske ruksaky, hoka tenisky, zimne topanky, air jordan 1, halovky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť