Ako nakupovať detské tenisky? Objavte univerzálne modely

2 min.

Deti tenisky milujú a niet divu, veď sú pohodlné, štýlové a funkčné, jednoducho ideálne topánky pre všetky deti. Môžete ich kombinovať s rôznym oblečením, s džínsami alebo šatami na každodenné nosenie a osvedčia sa aj v kombinácii so sakom a spoločenskými nohavicami. Pri výbere detských tenisiek je potrebné zohľadniť viaceré kritériá ako veľkosť topánky, vek dieťaťa či jeho aktivity.

Hľadáte vhodné tenisky pre vaše dieťa a rozhodujete sa, aký model vybrať? V článku sa dozviete, na čo sa zamerať pri nákupe detských tenisiek.

Šnúrky alebo suchý zips? Zvoľte vhodný typ zapínania

Viesť dieťa k samostatnému obliekaniu a obúvaniu je veľmi dôležité už od útleho veku. Ideálne je, keď zo zaväzovania šnúrok urobíte zábavu, dieťa sa to naučí o to rýchlejšie a topánky si bude obúvať s radosťou. Typ zapínania obuvi je ale potrebné prispôsobiť veku dieťaťa. Na eobuv.sk nájdete širokú ponuku rôznych druhov detských tenisiek, so zapínaním na suchý zips, so šnúrkami aj bez šnúrok. Aké vybrať?

Venujte pozornosť materiálu

Aktuálne je na trhu množstvo modelov vhodných na celoročné použitie. Na jarnú a letnú sezónu si vyberajte modely v plátenom alebo koženom prevedení. Ľahšie materiály sú priedušné a vďaka tomu zabránia poteniu chodidla.

O ideálnych topánkach pre dievča sme písali v tomto článku a pre chlapca tu.

V zimnom období budú vhodné zateplené modely tenisiek. Na ich výrobu sa najčastejšie používa koža alebo ekokoža a vnútorná stielka je vyrobená z hrejivého fleecu alebo umelej kožušiny. Tenisky v členkovom prevedení sú určené na chladnejšie dni.

Univerzálne detské tenisky

Hľadáte tenisky, ktoré sa budú hodiť ku všetkému? Určite sú to tieto varianty:

776
777

Ružové tenisky Converse pre dievča, a žlté pre chlapca

Nezabúdajte na to, že v internetovom obchode eobuv.sk máte 30 dní na vrátenie tovaru zdarma. Ak sa dieťaťu tenisky nebudú páčiť alebo mu nebudú sedieť – môžete ich jednoducho vrátiť späť a to úplne zdarma.

Zvoľte vhodnú veľkosť

Rodičia niekedy deťom kupujú topánky na niekoľko rokov vopred, až kým noha povyrastie. Detské chodidlo vyžaduje extra pozornosť, preto by detská topánka nemala byť ani príliš veľká, ani malá, môže to totiž viesť k nesprávnemu vývoju chodidla a chybám v držaní tela. Stáva sa to aj v prípade, že dieťa „zdedítopánky po svojom staršom súrodencovi alebo deťoch. Obuv pre deti by mala byť nová a nenosená, aby sa formovala podľa tlaku detského chodidla. Topánky po staršom bratovi nebudú sedieť tomu mladšiemu. Pre online nákupy detskej obuvi je dôležité poznať dĺžku chodidla. Ako ju zmerať?

Presný popis, ako určiť správnu veľkosť, nájdete v tomto článku.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
gabor, hogl, damske botasky vypredaj, tenisky na platforme, dámske peňaženky, michael kors kabelky, svadobne topanky, nike damske tenisky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť