Ako čistiť topánky Timberland, aby si zachovali najvyššiu kvalitu?

2 min.

Investovali ste do vysnívaných timberlandov a neviete sa dočkať chvíle, kedy si ich obujete? Niet sa čo čudovať, ale skôr, ako to urobíte, si prečítajte naše tipy, ako čistiť topánky Timberland. Je to obuv vyrobená z vysokokvalitnej kože, a preto vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Zistite, ako predísť nepríjemným prekvapeniam a čo robiť, aby vyzerali ako nové po mnoho sezón!

Pravidelné čistenie topánok Timberland im zaistí dlhú životnosť. Ak teda nechcete, aby ste ich kúpou len zbytočne vyhodili peniaze, dodržiavajte základné pravidlá.

Topánky Timberland – ako ich čistiť, aby si dlho zachovali svoj vzhľad?

Timberlandy sú vyrobené z nubuku. Je to drsná koža s jemne brúseným povrchom. Má krátke a veľmi mäkké vlákna – tým sa odlišuje od semišu. Je príjemný na dotyk a vyzerá veľmi elegantne. Aj vďaka týmto vlastnostiam majú topánky Timberland svojich fanúšikov po celom svete, hoci sú aj takí, ktorí majú z tohto jemného materiálu náchylného na znečistenie skôr obavy. Zbytočne – postačí dodržiavať niekoľko zásad týkajúcich sa čistenia topánok Timberland a jej vlastnosti budú zachované.

Vždy je lepšie poškodeniu predchádzať, a preto, skôr, ako sa rozhodnete predviesť nové timberlandy, ich naimpregnujte pomocou prostriedku v spreji. Vďaka tomu si uľahčíte čistenie topánok od blata či soli, ktorému sa v zime nevyhnete a zároveň zaistíte dlhšiu životnosť mimoriadne jemného nubuku. Impregnáciu odporúčame vykonávať po každom čistení obuvi.

Upozornenie!

Impregnát nanášajte na suchý, čistý povrch. Nikdy neimpregnujte znečistené topánky, ak nechcete, aby sa škvrny v koži zafixovali.

Úspech spočíva v pravidelnosti

Ako čistiť obuv typu Timberland? Vzhľadom na to, že nubuk, z ktorého sú vyrobené, nemá rád vlhkosť, je potrebné tieto topánky čistiť nasucho. Poslúžia vám na to špeciálne kefky s mäkkým vlasom. Pomocou nich očistíte topánky od prachu a piesku a vlákna pekne uhladíte, vďaka čomu zabránite vzniku neestetických línií a záhybov. Väčšie nečistoty odstránite pomocou gumy na semiš a nubuk. Funguje na rovnakom princípe ako guma na gumovanie, ktorú si ešte pamätáte zo školských čias – doslova zotiera škvrny z povrchu topánky. Osvojte si tento návyk po každom použití timberlandov. Nečistoty odstraňujte ihneď po ich vyzutí, vďaka čomu zabránite vzniku neestetických škvŕn.

1341

Zaujímavou verziou tradičných traktoriek sú farebné topánky Timberland – napr. svetlomodré!

Ako čistiť topánky Timberland, ak ste si nestihli zaobstarať základné doplnky na ošetrovanie tejto obuvi? Postačí zubná kefka a guma na gumovanie. Ubezpečte sa ale, že na kefke nie sú stopy po zubnej paste a guma je čistá. V opačnom prípade by bol efekt opačný. S väčšími škvrnami si poradia spreje a krémy na čistenie nubuku. Viac domácich metód na čistenie tohto materiálu nájdete v našom článku o čistení nubuku.

Starajte sa o svoje timberlandy

Teraz, keď už viete, ako impregnovať topánky Timberland, vezmite si k srdcu ešte niekoľko dôležitých zásad. Po prvé – sušenie jemného a zároveň na vlhkosť citlivého nubuku pod radiátorom, pomocou fénu alebo na slnku je tá najhoršia vec, ktorú môžete svojim topánkam urobiť. Takáto nerozvážna činnosť môže viesť k znehodnoteniu obuvi a môže mať za následok vznik škvŕn. Ak vám teda timberlandy premoknú, vyplňte ich novinami a nechajte vyschnúť cez noc pri izbovej teplote.

Po druhé, ak sa rozhodnete použiť špeciálne prípravky, ich pôsobenie vždy najskôr skontrolujte na neviditeľnom mieste topánky – napríklad zozadu, pri podrážke. Neskúšajte ich hneď na špičke topánky – v prípade nezdaru by toto miesto priťahovalo pozornosť a to nie v pozitívnom zmysle.

Upozornenie!

Vyššie uvedené postupy vždy vopred testujeme na vlastnej obuvi. Môže sa ale stať, že tieto metódy nebudú vždy úspešné, čo môže mať za následok poškodenie obuvi. Nezabúdajte, že rady a tipy popísané v tomto článku používate na vlastné riziko a vyššie uvedený text nemôže byť dôvodom na prípadné sťažnosti a reklamácie.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
elegantné členkové čižmy, zimne topanky panske, zimne topanky, dievcenske cizmy, damsky batoh, vans, zateplene gumaky, air jordan 1