„Ak neviete, kam chcete ísť, nie je dôležité, ktorou cestou pôjdete” – hovorievala mačka Škľabka z rozprávky Alica v Krajine zázrakov. Nie je dôležité kam, ale v čom. Zaistite dieťaťu pohodlie na každý deň vďaka správnemu výberu topánok. Moment – aké vybrať: na mäkkej alebo tvrdej podrážke? O chvíľu spoznáte odpoveď!

Chodidlá dieťaťa rastú spolu s ním. Pre ich správny vývin sú potrebné vhodné topánky. Prečítajte si, akú by mali mať podrážku!

Výhody topánok na mäkkej podrážke

Vybrať vhodnú obuv pre dieťa býva neraz náročné! Topánky by nemali obmedzovať prirodzený pohyb chodidiel. Myslite na to, že naši najmenší pri prvých krôčikoch pohybujú chodidlom v rôznych smeroch. Aby ste dieťaťu zaistili maximálnu slobodu pohybu, ideálnou voľbou budú topánky s mäkkou elastickou podrážkou. Vďaka nej drobec lepšie „cíti” podlahu a vďaka tomu sa naučí chodiť rýchlejšie.

4689

Vhodná podrážka topánok pre deti napomáha správnemu vývinu chodidiel.

Tip experta

Ideálne je, ak sa podrážka ohýba v jednej tretine dĺžky (zo strany prstov!). Skúste to overiť v rukách.

Topánky s mäkkou podrážkou pre deti sú nielen funkčné, ale aj pohodlné. Správne zvolená obuv – o čom sa viac dočítate v našom ďalšom článku na blogu – bude mať vplyv na pohodlie dieťaťa, ktoré bude mať pocit, že kráča naboso.

Fakty a mýty. Mäkká verzus tvrdá podrážka topánok

Kedysi bolo rozšírené všeobecné presvedčenie, že dobré topánky pre dieťa musia mať tvrdú podrážku a pevnú pätku. Tak, aby topánky chránili chodidlo pred vykĺbením. Táto teória sa spolu s rozvojom detskej profylaktiky prelomila! Optimálna obuv pre dieťa by mala byť chodidlu čo najprirodzenejšia; a teda: s mäkkou, poddajnou a pritom odolnou podrážkou. Ako hovorievajú fyzioterapeuti − chodidlo dieťaťa nepotrebuje oporu, ale slobodu a pohyblivosť, čo napomáha správnemu vývinu svalov a rastu kostí.

4690

Pri hľadaní detských poltopánok sa zamerajte na mäkkosť podrážky.

Topánky na mäkkej a tenkej podrážke sú mimoriadne dôležité najmä v prvých rokoch života dieťaťa. Chodidlo – uzavreté v pevnej topánke – má znehybnené prsty, čo navyše sťažuje udržiavanie rovnováhy počas chôdze.

Tip pre rodiča

Ak je to možné, dovoľte dieťaťu kráčať naboso. Ako hovorievajú pediatri – vplýva to tak na rozvoj svalov a väzív, ako aj prácu mozgu, do ktorého sa dostáva viac podnetov.

4691

Sandále na mäkkej podrážke sú ideálnou voľbou na teplé dni.

Nezabúdajte, že zdravé chodidlo je základ správneho vývinu vášho dieťaťa. Detské topánky na mäkkej podrážke hľadajte v ponuke internetového obchodu eobuv.sk. Ak naopak premýšľate, aké papuče budú ideálne do škôlky, prečítajte si ďalší článok na našom blogu.

Autor

Agnieszka Bednarek

Som estetičkou a milovníčkou nekonvenčných kombinácií a martensiek. Stotožňujem sa s heslom Salvadora Daliho − „základom všetkých úspechov je... oblečenie!". Mám veľkú záľubu v šití a ručných prácach. Rada definujem nedefinované.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť