Aké topánky k svadobnému obleku?

2 min.

Svadbu mnohí považujú za najdôležitejšiu udalosť v živote človeka. Aj keď s týmto všeobecne uznávaným tvrdením možno nesúhlasíte, určite uznáte, že v tento deň je mimoriadne dôležitý bezchybný vzhľad. Dôležitým prvkom oblečenia, ktorý má veľký vplyv na výsledný efekt, sú topánky k svadobnému obleku. Mali by byť prispôsobené strihu a farbe obleku, ale aj k štýlu svadby – iné topánky sa hodia k svadbe pod holým nebom a iné na klasickú udalosť.

Premýšľate, aké topánky sa budú hodiť k obleku na tento výnimočný deň? Náš sprievodca vám uľahčí rozhodovanie!

Farbu topánok zlaďte s farbou obleku

Základom dobre zvolených topánok k obleku je ich farba. Aké sa budú hodiť k vášmu oblečeniu?

Pozor!

Ak ste si na svadbu zvolili čierny oblek, nekombinujte ho s hnedými topánkami – pôsobí to veľmi neelegantným dojmom.

Modely pánskych svadobných topánok

K svadobnému obleku si zvoľte topánky vo formálnom štýle. Najlepšie budete vyzerať v kožených topánkach s minimalistickým zdobením. Predstavujeme najpopulárnejšie modely pánskych svadobných topánok:

2421

Pánska spoločenská obuv. Zľava: lakovky, oxfordky, wholecut, monky, derby.

Topánky k obleku na svadbu v klasickom štýle

Tradičná slovenská svadba je udalosťou, ktorá pozostáva z obradovej časti v kostole alebo na matričnom úrade a slávnostnej hostiny. Ak bude mať vaša svadba presne takýto charakter, k obleku zvoľte formálne topánky. Aké? To závisí od toho, aký štýl bude na tejto udalosti dominovať. Na distingvovanej svadbe, na ktorej sa chcete predviesť v smokingu, budú najlepšou voľbou lakovky. Ku klasickému obleku si oblečte oxfordky alebo “wholecut shoes” a pokiaľ milujete originalitu, stavte na monky s neveľkými prackami.

Tip módneho experta

Na svadbe trávi ženích väčšinu času na parkete, preto budú zaujímavým riešením topánky vylepšené tenkou vrstvou gumenej podrážky, ktorá sa vyznačuje lepšou priľnavosťou.

Topánky na svadbu v originálnom štýle

Vaša budúca manželka si v svadobný deň plánuje namiesto závoja vziať venček z kvetov a svadobná hostina sa bude konať v rustikálnej sále alebo pod holým nebom? V takom prípade vám k obleku určite nepristanú čierne lakovky.

Aké teda vybrať? Stavte na hnedé svadobné topánky, napr. oxfordky alebo menej oficiálne derby. Môžete si vybrať aj spomedzi koňakových, čerešňových, karamelových alebo hnedých odtieňov. Dôležité je, aby boli topánky aspoň o jeden tón tmavšie ako zvyšok oblečenia.

Váš veľký deň sa bude konať na pláži a svadobný oblek je ušitý z ľahkého materiálu? Zvoľte derby na bielej podrážke alebo mokasíny, ktoré sú menej oficiálne a dokonale budú ladiť s exotickou atmosférou.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
damske botasky vypredaj, tenisky na platforme, nike air force, nike jordan, tenisky nike, damske tenisky, gabor, dámske peňaženky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť