Aké topánky k širokým nohaviciam?

2 min.

Nohavice širokého strihu slávia svoj veľký návrat. Takéto modely však neraz pridávajú postave ťažkopádnosť, preto sa im dámy niekedy vyhýbajú. Tajomstvo spočíva v dobre zvolenej obuvi. V tomto článku vám povieme, aké topánky sa hodia k širokým nohaviciam a ktorým modelom sa radšej vyhýbať.

Ak sa rozhodnete pre zvonové nohavice alebo nohavice typu cullotes, najlepšou voľbou bude vyvýšená obuv.

Aké topánky nosiť k širokým nohaviciam?

Pravidlo je jednoduché – čím širšie nohavice, tým majú horší vplyv na postavu. Takýto model ju opticky zmenšuje a rozširuje. To však neznamená, že nohavice širokého strihu musíme odložiť hlboko do skrine! Tajomstvo spočíva vo výbere topánok, ktoré predlžujú postavu. V takejto úlohe sú nenahraditeľné topánky na podpätku. Aké topánky k širokým, elegantným nohaviciam sa najviac osvedčia? Stavte na klasické lodičky – ideálne zakončené špicatou špičkou.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez eobuwie.pl (@eobuwie)

V zime si k elegantným outfitom so zvonovými nohavicami v hlavnej úlohe môžete obuť krátke členkové čižmy – dôležité je, aby mali podpätok alebo iné vyvýšenie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez eobuwie.pl (@eobuwie)

Outfity so zvonovými nohavicami v štýle hippie

Skutočný boom zažili zvonové nohavice v 70. rokoch, kedy boli neoddeliteľnou súčasťou oblečenia hippies – povinným doplnkom boli topánky na klinovom alebo hrubom podpätku. A keďže sa móda na boho vracia pravidelne ako bumerang každé leto, set džínsové zvonové nohavice + sandále na klinovom podpätku bude nadčasovou kombináciou.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez eobuwie.pl (@eobuwie)

Tip módnej expertky

Ak chcete dosiahnuť ešte lepší efekt predĺženia nôh, v lete si k širokým nohaviciam vyberte nohavice s odhalenými prstami.

Premýšľate nad tým, aké topánky nosiť k zvonovým nohaviciam? Skvelou (a pohodlnou voľbou) bude obuv na platforme. Podobne ako modelka na fotografii sa rozhodnite pre espadrilky na platforme, ktoré dodajú outfitu ešte viac uvoľneného charakteru.

4910

Aké topánky sa hodia k zvonovým nohaviciam? Sneakersy!

Nechcete sa vzdať nohavíc širokého strihu, ale uprednostňujete športový štýl? Máme pre vás dobrú správu – k zvonovým nohaviciam sa perfektne hodia sneakersy. Dôležité je, aby mali vysokú podrážku. Len sa pozrite, ako perfektne vyzerajú zvonové džínsy a kožúšok v kombinácii so športovými topánkami.

4911

Sneakersy ugly shoes sú topánky ako stvorené k širokým nohaviciam! Všetko vďaka masívnej, nepravidelnej podrážke.

4912

Ploché topánky k širokým nohaviciam?

Pohodlnejšie topánky bez vyvýšenia budú riskantnejšou voľbou v prípade výberu zvonových nohavíc. Takéto topánky postavu ešte viac zaťažia, v dôsledku čoho bude vyzerať ešte masívnejšie. Ak sa zamýšľate nad tým, aké topánky zvoliť k zvonovým nohaviciam a súčasne neprísť o pocit pohodlia (o ktorom nemôže byť reč v prípade vysokých ihličiek či lodičiek), rozhodnite sa pre modely na platforme alebo klinovom podpätku.

Dôležitým kritériom je aj tvar topánok. K nohaviciam širokého strihu si nevyberajte lodičky alebo členkové čižmy s okrúhlymi špičkami. Takéto modely skracujú chodidlo a nohu, čo postave rozhodne nelichotí. Aké topánky k dlhým, širokým nohaviciam budú teda najlepšie? Rozhodnite sa pre špicaté modely, ktoré opticky predlžujú a zoštíhľujú dolné partie.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť