Zima už klope na dvere a vy stále nemáte rukavice? Dovoľte nám, aby sme za vás porovnali dva typy. Ktoré rukavice zahrejú viac – kožené alebo látkové? Vlnené modely udržiavajú teplo, ale prepúšťajú vodu. Prečítajte si náš článok a spoznajte všetky ich výhody aj nevýhody!

Ruky sa ochladzujú najrýchlejšie z celého organizmu. Chráňte ich, zabezpečte im teplo a predídete tak prechladnutiu.

Aké rukavice kúpiť na zimu?

Predovšetkým: teplé. Ale – poviete si – aj v zime treba vyzerať dobre! Estetické kritériá sú preto rovnako dôležité. Určite nekupujete rukavice prvýkrát. Tentokrát si ale nechajte poradiť.

Výhody a nevýhody kožených rukavíc

Rukavice z prírodnej kože sú nepochybne veľmi elegantné. Ak teda preferujete ženský štýl, budú pre vás tou správnou voľbou. V kombinácii s kašmírovým kabátom a semišovými členkovými čižmami na opätku budú vyzerať výborne. Okrem toho, koža neprepúšťa vzduch, takže rukavice, ktoré sú z nej vyrobené, zaručene ochránia prsty pred chladom. Na silnejšie mrazy odporúčame modely podšité kožušinkou, ktorá vaše dlane skutočne zahreje aj v tom najväčšom nečase.

Viete, že…?

Rukavice sú vynálezom spred 3000 rokov. Patentoval ich istý jazdec na koni perzského pôvodu, aby si dlane chránil pred otlakmi spôsobenými držaním uzdy.

2839

Aké rukavice zvoliť? Kožené modely sú klasika!

Žiaľ, vždy je nejaké „ale”. Kožené rukavice, hoci sú elegantné a praktické, majú dve nevýhody. Po prvé: nepatria k najlacnejším. Ich cena dosahuje niekoľko desiatok eur. Majte však na pamäti, že je to dobrá investícia a kvalitné rukavice vám poslúžia dlhšie ako len jednu sezónu. Po druhé: koža – najmä lícová − je dosť pevným materiálom v dôsledku čoho môžu modely z nej vyrobené čiastočne obmedzovať pohyby prstov.

Látkové rukavice – áno či nie?

Určite ste ich už mali niekoľko. Najčastejšie predstavujú kombináciu akrylu, vlny a polyesteru. Látkové rukavice – či už klasické rukavice alebo palčiaky − sú dostupné takmer v každej farbe a v rôznych vzoroch, takže ideálny model nájdete bez väčších ťažkostí. Okrem toho, látkové rukavice sa hravo prispôsobia tvaru vašej dlane, sú lacnejšie a neraz aj pohodlnejšie.

Tip módneho experta

Pri výbere rukavíc – či už kožených alebo látkových – sa zamerajte nielen na ich farbu a strih, ale aj veľkosť. Na ebuv.sk je uvedená o. i. aj dĺžka prostredníka.

2840

Vzorované rukavice vyzerajú vždy štýlovo.

Látkové rukavice sa však neosvedčia v mrazivých dňoch. Z jednoduchého dôvodu: prepúšťajú vzduch a ľahko premoknú. Môžete ich ale nosiť počas neskorej jesene, kedy ešte teploty neklesajú hlboko pod nulu. Okrem toho, látkové modely vám nevydržia tak dlho ako tie vyrobené z kože.

Už viete, aké rukavice si kúpite na zimu? Skvelé! Určite neprehliadnite naše ďalšie články, z ktorých sa dozviete, akú čiapku vybrať a ktoré topánky vám zaistia dostatok tepla a pritom vám neuberú na ženskosti!

Autor

Agnieszka Bednarek

Som estetičkou a milovníčkou nekonvenčných kombinácií a martensiek. Stotožňujem sa s heslom Salvadora Daliho − „základom všetkých úspechov je... oblečenie!". Mám veľkú záľubu v šití a ručných prácach. Rada definujem nedefinované.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť