Jedna sezóna končí a druhá sa začína. Jeseň je tu a s ňou nové trendy v obliekaní, doplnkoch a obuvi. Tentokrát sa pozrieme na kabelky, bez ktorých sa žiaden dámsky outfit nezaobíde. Viete, aké kabelky budú túto jeseň v trende? Prečítajte si o novinkách v našom článku.

Crossbody – praktická, šikovná a stále v kurze

Tento typ kabelky sa v móde objavuje už od 50. rokov minulého storočia. Kabelky cez rameno sú praktické, vopchá sa do nich to najdôležitejšie a majú veľa rôznych podôb, ktoré môžete doladiť k akémukoľvek outfitu.

Kedysi sa tieto tašky používali hlavne pri poštovej preprave. Ich nespornou výhodou je totiž to, že sa nemusia držať v rukách, ale dajú sa zavesiť cez plece. Neskôr sa tento dizajn presadil aj v iných pracovných odvetviach, až sa nakoniec dostal do módnych kolekcií.

Crossbody kabelka vás očarí neveľkým rozmerom, minimalizmom a praktickým využitím. A ak chcete byť ešte viac trendy, vsaďte na tie s retiazkami. Retiazky či reťaze sa stali v posledných rokoch veľkým hitom, či už ako popruhy na kabelkách alebo ozdoby na šatách, okuliaroch a topánkach. Nezabudnite sa však pri voľbe outfitu a nosení retiazkovej kabelky vyvarovať masívnej bižutérii.

5836

Kabelka v tvare vreca

Trendy už pár sezón, ale stále nesmrteľná. Kabelka v tvare vreca vám perfektne doplní každodenný casual look a jej výhodou je pevné dno, väčší priestor a praktické zatváranie. Ak svoje “vrece” ešte nemáte, skúste vsadiť na praktický a moderný dizajn, ktoré tieto tašky ponúkajú.

Tip módneho experta

Niektorými milované, inými odmietané. Zvieracie motívy figurujú v módnych kolekciách veľmi dlhé roky, no napriek tomu vyzerajú stále dobre. Vyskúšate ich aj vy alebo už takýto kúsok máte v šatníku?

5837

Nádych histórie v súčasnosti

Vintage nemusia byť iba steny či dekorácie v domácnosti. Dajte šancu retru a vráťte sa do čias, kedy bol vintage novinkou. Kvetiny a retro tvary budú tento rok určite in. Nájdete ich napríklad v kolekciách Tory Burch alebo Anny Sui.

Vedeli ste, že…?

Vintage pochádza zo slov vinum a demere, čiže víno a odnímať. Pôvodne sa toto označenie používalo pri zbere hrozna a pomenovaní dobrého ročníka vína.

Rámové kabelky

Bohyňou medzi kabelkami je stále tá rámová. Sú to kabelky s kovovým zapínaním na vrchu, často kožené či textilné. Priekopníčkou sa stala už v 19. storočí, avšak svoju slávu si užila až 20. a 30. rokoch minulého storočia.

5838

Môžete sa rozhodnúť pre verziu malého puzdra do ruky, ale aj väčšej kabelky, ktoré vášmu spoločenskému outfitu dodajú nezvyčajný vzhľad.

The Pouch od Bottega Veneta

Na záver si predstavíme absolútny trend minulého roku, ktorý bude doznievať aj túto sezónu. Ktorú kabelku myslíme? The Pouch od talianskej značky Bottega Veneta, ktorá pripomína jemne pokrčený vankúšik či obláčik.

Tento dizajn si obľúbili už aj značky ako Prada či Chanel, ktoré ich následne prerobili do elegantných kožených prevedení. Kabelku si zamilovali aj celebrity, a to hlavne Rosie Huntington Whiteley alebo Salma Hayek. Tento štýl kabelky sa len tak zo siene módnej slávy nedostane!

Čo módnym expertom padlo do oka najviac? Už spomínaná rámová kabelka. Chcete ale staviť na iný typ? Nebojte sa, kabeliek nikdy nie je dosť, a preto neváhajte a zaobstarajte si svoj vysnívaný kúsok v našej novej kolekcii Fall Winter 2020!

Autor

Redakcia