Tenisky značky Converse boli spočiatku určené pre basketbalistov a s ich výrobou sa začalo v roku 1908. Preslávil ich známy basketbalista Chuck Taylor a dnes už snáď každý vie, ako vyzerajú originálne modely tenisiek Converse. Žiaľ, podobne ako väčšina značkových topánok, aj tieto modely sa dočkali napodobenín, ktoré sa od originálnych značkových tenisiek Converse All Star líšia predovšetkým nízkou kvalitou prevedenia a použitých materiálov.

Originálne tenisky Converse sú investíciou na dlhé roky, preto sa pri ich kupe nenechajte oklamať a pozrite sa, ako rozpoznať ich napodobeniny!

  • Nápis „CONVERSE ALL STAR”

Ako spoznať napodobeniny Converse? Podľa nápisu, ktorý sa v originálnych converskách nachádza:

  • na jazyku v podobe nášivky;
  • zozadu na päte vo forme nápisu na gume

Písmená by mali byť výrazné, umiestnené blízko seba, mierne predĺžené a mali by vytvárať dojem, že medzery medzi nimi sú malé. Vzor, akým si vyšité, pripomína retiazku, zatiaľ čo v napodobeninách sú písmená obyčajne jednoduché. Medzi slovami „all” a „star” sa v originálnych teniskách nachádza hviezdička a niekedy aj symbol R v krúžku, ktorý znamená, že daný znak bol registrovaný na príslušnom patentovom úrade. Nápisy by mali mať zároveň rovné hrany.

Viete, že…

originálne conversky môžu, ale nemusia mať symbol „®” pod hviezdou na bočnej strane topánky? Závisí to od toho, kedy bol daný pár tenisiek vyrobený. Najnovšie verzie už nemajú znak registrácie na patentovom úrade.

2427

  • Logo v podobe kolieska

Nachádza sa výlučne na teniskách členkového strihu a teda na modeloch, ktoré milujú hviezdy! Chcete si ich kúpiť, ale obávate sa napodobenín? Po prečítaní našich tipov už budete vedieť, ako odlíšiť napodobeniny Converse členkového strihu od originálu. Charakteristické koliesko v originálnych converskách:

– nachádza sa v oblasti členka z vnútornej strany zvršku topánky;

Pozor!

V napodobeninách sa koliesko často vyskytuje z vonkajšej strany zvršku!

– jeho priemer dosahuje veľkosť minimálne 4,6 cm;

– nachádza sa na oboch topánkach, preto sa pri prinožení kolieska navzájom dotýkajú.

Pozor!

Prvky na koliesku sú v originálnych teniskách značky Converse mierne vypuklé.

2428

  • Nápis „CONVERSE” na vnútornej stielke topánky

Ďalším prvkom, ktorý vám pomôže rozpoznať originálne conversky, je ich vložka. Tenisky značky Converse majú na nej nápis, ktorý sa nerozlieva po bokochboki.Stáva sa, že písmeno „o” je mierne hranaté a nachádza sa v ňom hviezdička, ale nie je to tak vo všetkých modeloch. Tento nadpis je výrazný, vďaka čomu je na vložke viditeľný aj po niekoľkých rokoch používania.

Pozor!

Farba nápisu na vložke v originálnych converskách nikdy nevybledne a nerozpije sa!

2429

2430Písmeno “o” v nápise na vložke môže byť prázdne a okrúhle alebo má v strede hviezdu a hranaté boky. Dôležité je, aby boli nadpisy dôsledne prepracované a rovné.

  • Rovné a dôsledné kontúry

Kontúry okolo podrážky sú ďalším charakteristickým prvkom tenisiek značky Converse. Ako rozlíšiť napodobeniny od originálu na základe podrážky? Poradíme vám:

  • v originálnych teniskách Converse majú línie intenzívny odtieň a sú rovné, zatiaľ čo v napodobeninách sú tieto kontúry často nerovné a ich farba je svetlejšia;
  • v prípade kontúr v originálnych teniskách značky Converse nenájdeme žiadne, ani minimálne množstvo lepidla, zatiaľ čo v napodobeninách bývajú viditeľné, mierne zažltnuté stopy od lepidla.

5. Podrážka

Podrážka v prípade topánok značky Converse je gumená a kvalitne spracovaná. Ak sa z topánok uvoľňuje intenzívny zápach lacnej gumy, pravdepodobne máte dočinenia s napodobeninami. Zároveň sa ubezpečte, či je na podrážke v oblasti označenia veľkosti umiestnené logo a vytlačená hviezdička. Svedčí to o originalite topánok.

2431

  • Obal

Tenisky značky Converse bývajú zabalené v originálnej škatuli. Vyskytujú sa v rôznych farbách, najčastejšie čierno-zlatej alebo čierno-bielej a je na nej znázornené logo značky. Výrobca ku každému páru topánok pripája špeciálny štítok s označením.

Ak sa napriek tomu stane, že tenisky Converse k vám prídu v inom ako originálnom balení, nemusí to znamenať, že ide o napodobeninu. Ak si objednáte tenisky Converse na stránke eobuv.sk, máte istotu, že topánky budú originálne.

Po prečítaní tohto článku už viete, ako spoznať napodobeniny conversiek. Nezabúdajte však na to, že na trhu sa objavuje množstvo natoľko podobných napodobenín, že niekedy je skutočne ťažké ich rozlíšiť. Ak sa im chcete vyhnúť, nakupujte v dôveryhodných, overených predajniach alebo internetových obchodoch. Na eobuv.sk nájdete množstvo farieb a modelov originálnych topánok značky Converse: od klasických bielych, čiernych a červených po pastelové, farebné a vzorované. Ak neviete, aká veľkosť bude pre vás vhodná, prečítajte si ďalší článok na našom blogu.

Autor

Patrycja Stasiak

Pravidelne sledujem trendy z módnych prehliadok. Inšpiráciou je pre mňa štýl Victorie Beckham a Carrie Bradshaw. V mojom šatníku dominujú lodičky a členkové čižmy. Mojou druhou vášňou po móde je vizáž. V súkromí som milovníčkou prírody a jazdy na bicykli.
Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť