5 tipov, ako správne vybrať dieťaťu topánky

2 min.

Ako hovorievajú fyzioterapeuti, správne zvolená obuv je základ pre zdravý vývin chodidiel. Ale viete, na čo sa zamerať pri výbere topánok pre dieťa? Dôležitý je nielen strih alebo farba, ale aj tvar vložky alebo hmotnosť daného modelu. Prečítajte si náš článok a naučte sa rozpoznávať všetky dôležité detaily!

Správne zvolená obuv zaistí dieťaťu bezpečnosť. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Ako vybrať dieťaťu topánky?

Predovšetkým: s rozvahou! Kým chodidlá rastú a vyvíjajú sa, je veľmi dôležité venovať patričnú pozornosť nákupu vhodných topánok. Príliš tesné alebo pevné modely môžu byť nielen príčinou diskomfortu, ale aj deformácií chodidla.

Ako vybrať veľkosť detských topánok?

Podľa starej školy by malo mať dieťa po obutí v topánke miesto na malíček. Tak, aby chodidlo drobca malo určitú slobodu pohybu a aby sa zároveň topánka nevyzúvala. Bezpečnou voľbou je nákup topánok v internetovom obchode s možnosťou vrátenia zdarma. Tak, aby si dieťa mohlo daný model vyskúšať a poprechádzať sa v ňom po dome.

4716

Pri kúpe topánok cez internet má dieťa možnosť vyskúšať si topánky v pohodlí domova.

Tip experta

Chodidlá dieťaťa môžu v priebehu roka narásť až o 3 veľkosti. Nezabúdajte preto pravidelne kontrolovať, či vaše dieťa nepotrebuje väčšiu veľkosť.

Niekoľko slov o podrážke

Podľa pediatrov by topánky nemali brániť prirodzenej práci chodidiel. Optimálne je, ak je podrážka podľa možnosti mäkká a elastická a súčasne odolná. Napomáha to rozvoju svalov a väzív a umožní drobcovi cítiť podložie. Viac o vlastnostiach detských topánok s mäkkou podrážkou sa dočítate v ďalšom článku.

Tip experta

Správne zvolená obuv pre dieťa musí byť o niečo širšia v oblasti prstov ako uprostred chodidla. Prsty totiž potrebujú slobodu a stred chodidla oporu.

Nie je zvršok ako zvršok

Zvršok, podobne ako podrážka, by nemal obmedzovať chodidlá v pohybe. Okrem toho by mal zaistiť optimálnu priedušnosť, čo obmedzí potenie chodidiel a minimalizuje riziko výskytu vzniku plesňových ochorení. Pri nákupe topánok pre dieťa si preto vždy overte, aké technológie v nich boli použité; ich zoznam nájdete v internetovom obchode eobuv.

4717

Páčia sa vám topánky na fotografii? Podobné topánky značky Melissa vyrobené z mäkkej voňavej gumy nájdete v obchode eobuv.sk

Profilované vložky

Pre správny vývin chodidla je rovnako dôležitá tvarovaná vložka. Zamerajte sa na to, aby bola tvarovaná v oblasti klenby a aby mala vyhĺbené miesta na prsty. Skôr ako sa rozhodnete pre samotný nákup, je dobré výber topánok konzultovať s ortopédom, ktorý určí, akým spôsobom sa chodidlo vášho dieťaťa dotýka podlahy.

Ako vybrať dieťaťu topánky? Podľa hmotnosti!

Detská obuv by mala byť ľahká, preto sa pri nákupe riaďte aj hmotnosťou topánky (na stránkach internetových obchodov ako eobuv sa často uvádza aj hmotnosť daného modelu). Ak je obuv príliš ťažká, dieťa môže mať problém so správnym držaním nôh, napr. chodidlá ohýba dovnútra.

Veríme, že teraz už viete, ako vybrať správnu obuv pre dieťa. Viac tipov ohľadne detskej obuvi nájdete na našom blogu.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!
Skontrolujte v obchode
adidas tenisky damske, dámske peňaženky, nike air force, topanky, damske tenisky, ruksak, damske botasky vypredaj, michael kors kabelky

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť