4 veci, ktoré musíte nájsť v šatníku svojej mamy, aby ste boli módna túto jeseň

2 min.

Móda sa rada vracia a my ju za to milujeme. Koniec koncov, je skvelé, že outfity, ktoré poznáme najmä z filmov, seriálov či zo starých fotografií, môžu znova zažívať svojich päť minút slávy tak na módnych mólach, ako aj v uliciach. Aktuálne zažívajú svoj veľký návrat 90. roky, ak teda máte takú možnosť – v šatníku svojej mamy pravdepodobne nájdete kúsky, ktoré budú korešpondovať s najnovšími trendmi.

Aké kúsky hľadať v šatníku svojej mamy, aby ste sa zaradili k vyznávačkam ideológie less waste a vyzerali zároveň trendy? Čítajte ďalej!

Keď sa Kendall Jenner objavila na poslednom milánskom týždni módy so šatkou na hlave v štýle Audrey Hepburn či Brigitte Bardot, ihneď sa ocitla na titulných stránkach internetových módnych časopisov.

Modelka si k bielej džínsovej súprave a čiernym členkových čižmám vzala farebnú hodvábnu šatku, ktorú si uviazala pod šijou. Takýto mix súčasného a niekdajšieho štýlu sa osvedčil natoľko, že samotný časopis Vogue pomenoval tento trend názvom ,,babushka trend”.

Ak teda v šatníku svojej mamy nájdete hodvábnu šatku v štýle vintage, neodkladajte ju. Môžete ju nosiť rovnako ako Kendall, previazanú v námorníckom štýle pod šijou alebo ako čelenku vo vlasoch.

Určite ste si všimli, že v obchodoch môžeme oveľa častejšie nájsť topánky na nízkom hrubom a ihličkovom opätku namiesto extrémne vysokých lodičiek na tenkých opätkoch. Ide o najnovší trend, ktorý je späť a ktorý sa oplatí zakomponovať do šatníka – nakoniec, takéto topánky sú nielen módne, ale navyše aj mimoriadne pohodlné!

Nájsť v šatníku svojej mamy módne doplnky určite nie je problém, prekážkou môže byť jedine veľkosť topánok. Preto neváhajte a nahliadnite do nášho obchodu, kde nájdete lodičky na nízkom opätku, ktoré korešpondujú s aktuálnymi trendmi.

Ak budete mať trochu šťastia, zo šatníka svojej mamy sa vám určite podarí vyloviť zaručenú klasiku, ktorá nikdy nevyjde z módy. Sú to džínsy Levis 501, ktoré poznáte zo seriálu ,,Priatelia” – nosila ich každá z hlavných hrdiniek!

Noste ich ako mom jeans – vysoko do pása, skombinované tak s opätkami, ako aj sneakersami. Netrápte sa, ak úplne nepriliehajú k vašim nohám – priliehavé rúrky už nie sú top.

Ide o doplnok, ktorý sme už naozaj dlho nevideli a ktorý sa znova stáva žiadaným trendom. Kožené kabelky s krátkym remienkom alebo s krátkym uchom do ruky patria rozhodne k must have kúskom nadchádzajúcej jesene. Ak ste preto pri upratovaní šatníka premýšľali, že sa s nimi nadobro rozlúčite, nerobte to!

Tip módnej expertky:

Chcete skombinovať dva trendy? Vezmite si hodvábnu šatku a uviažte ju na krátke pútko kabelky – vykúzlite dokonalý vintage efekt.

Viac o aktuálnych trendoch, ktoré sa vrátili späť do módy, sa dočítate v našom ďalšom článku o móde 90. rokov.

Originálny text článku bol preložený a prispôsobený pre potreby blogu eobuv.sk.
Odporúčané
Pridajte sa k odberateľom newslettera a ...Využite zľavu 10€ na prvé nákupy!

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním. viac informácií

Táto stránka používa súbory cookies pre poskytovanie služieb na najvyššej úrovni. Ďalšie používanie stránky znamená, že súhlasíte s ich používaním.

Zavrieť